top of page

Mexiko, Aztékové a Toltékové

14 dní 

Termín na vyžádání

Privátní van s A/C

Česky mluvící průvodce

Bez stravy

Mexiko City 3 noci

hotel Milán DF 3*

Tolantongo 1 noc

Hotel la Gruta

Veracruz 1 noc

Gran hotel Diligencias 3*

Puebla 1 noc 

hotel Seniorial 4*

Teotihuacan 1 noc 

hotel Quetzalcalli

Nanciyaga 2 noci

Eco rezervace

Oaxaca 2 noci

hotel Casa del Sotano 4*

Cordoba 1 noc

hotel El Pueblito

Program:

1.den: Vítejte v Mexiku!

Přivítání na letišti a transfer na hotel v centru města. Ubytování a odpoledne/večer osobní volno určeno k procházkám v okolí hotelu.

2.den: Mexico City – Tula - Tolantongo

Po snídani pěší prohlídka s průvodcem po centrálním náměstí ,,zócalo”, metropolitní katedrála, ruiny pyramid bývalé aztécké metropole Tenochtitlán, prohlídka prezidentského paláce, ca ve 12:00 hodin odjezd do bývalého významného toltéckého sídla Tula, kde se nacházejí proslulé sochy pradávných toltéckých válečníků, prohlídka archeologického naleziště a toltéckých pyramid, v podvečerních hodinách příjezd do Tolantonga, ubytování a čas k večeři.

3.den: Tolantongo - Teotihuacan

V ranních hodinách výlet k jeskynní řece a koupání v horských termálních lagunách, v podvečerních hodinách příjezd do Teotihuacánu, ubytování a čas k večeři. Fakultativně možnost večerního Temazcalu (indiánská parní sauna).

4.den: Teotihuacan - Orizaba - Cordoba

V ranních hodinách návštěva Haciendy spojená s ochutnávkami pravé tequily a pulque (kvašený nápoj z kaktusu maguey, výsada indiánských náčelníků a šamanů). Dále návštěva dílny obsidiánu (sopečný energetický kámen), prohlídka pyramid v Teotihuacánu, výstup na pyramidu Slunce a Měsíce. Ca ve 12:30 odjezd do Orizaby, prohlídka historického centra a ochutnávka mexické kávy. Po cestě budeme míjet nejvyšší činnou sopku a horu Mexika, ,,Pico de Orizaba”, která dosahuje výšky ca 5.610 metrů. Ve večerních hodinách příjezd do Cordoby, ubytování, čas k večeři a nocleh.

5.den: Córdoba - Veracruz

V ranních hodinách procházka po historickém náměstí koloniální Cordoby a během dopoledne odjezd do města Veracruz. Návštěva archeologické oblasti Casa de Cortez, kde byl nalezen první dům, kde slavný španělský dobyvatel Hernán Cortéz bydlel. Odpoledne prohlídka centra přístavního opevněného města Veracruz, navštívíme pirátskou pevnost, náměstí, pobřeží mexického zálivu a další turistická místa. Možnost posezení v tradiční kavárně ,,La Parroquia” k vychutnání typické mexické kávy se svým typickým způsobem podávání.

6.den: Veracruz  Catimaco - Nanciyaga

Brzy ráno přesun k jezeru Catemaco do přírodní rezervace Nanciyaga. Ubytování uprostřed deštného lesa v chatkách, projíždka motorovým člunem po jezeře Catemaco až k ostrovům, kde žijí exotické opice, které nejsou zdejší, byly sem totiž dovezeny odjinud! Přizpůsobily se a dokázaly si zde vytvořit své vlastní životní podmínky. V odpoledních hodinách procházka deštným pralesem k místům, kde se natáčel film Šaman se Seanem Connerym. Večer fakultativně čarodejnické očištovací rituály, masáže nebo temazcal v džungli. Nocleh.

7.den: Nanciyaga - Sontecomapan - La Barra

Ráno po snídani odjezd do jezerního přístavu Sontecomapan, plavba motorovým člunem po jezeře kolem deštného pralesa až připlujeme do La Barra Sontecomapan, pláže v mexickém zálivu, kde bude možnost koupání v moři a obědu v rybí restauraci. V odpoledních hodinách odjezd autem z La Barra zpět do Nanciyaga – Catemaco.

8.den: Nanciyaga - Eyipantla - Oaxaca

V ranních hodinách odjezd od jezera Catemaco k vodopádům Eyipantla, kde se nátáčel film režiséra Mela Gibsona – Apokalypsa. V ca 10:30 hodin odjezd od vodopádů Eyipantla a celodenní přesun do Oaxacy. Příjezd okolo 18:30 hodin, večerní prohlídka centra města, možnost návštěvy muzea a degustace čokolády, zastávka na městské tržnici a ochutnávka pražených kobylek a dalších místních specialit, ubytování a nocleh.

9.den: Oaxaca - Mitla - Hierve El Agua

Po snídani cesta do bývalého zapotéckého sídla mrtvých – Mitla, jež představovalo bránu mezi nebem a podsvětím ,,mictlán” (z jazyka náhuatl). Prohlídka tohoto starobylého města a pokračování do hor ke zkamenělým vodopádům ,,Hierve el Agua”. Osvěžující koupání v horském jezírku. Poobědvat můžete v jedné z místních restaurací s místními specialitami. Po cestě zpět do Oaxacy zastávka v jedné z místních výroben mezcalu, degustace a možnost zakoupení přímo od výrobce! Vřele doporučujeme ochutnat červa, který se pro svou aromatickou chuť přidává do destilátu.

Mexiko poznávací zájezdy, Kolumbie zájezdy

10.den: Oaxaca - Monte Albán - Puebla

Ranní přesun do bývalého zapotéckého sídla Monte Albán, které se nachází na zploštělé špičce hory. Dodneška je záhadou, jak to Zapotékové provedli. Po cestě zastavíme v Tule, kde budeme obdivovat nejširší strom na světě! Pokračování do města Andělů – Puebla (Angelopolis). Pěší procházka historickým jádrem, návštěva katedrály, náměstí a umělecké čtvrti ,,El Parrián”, kde doporučujeme shlédnout překrásné keramické výrobky Talavera. V Pueble se vůbec nachází spousta pokachličkovaných domů touto keramikou, čímž je velmi typická. K večeři si nezapomeňte dát ,,mole poblano”, je to jedna z místních specialit. Ubytování a nocleh.

Poznávací zájezdy do Mexika, Mexiko zájezdy
Mexiko poznávací zájezdy

11.den: Puebla - Cholula - Taxco

Ráno zastávka u největší pyramidy v Mexiku – Cholula. Na vrcholu pyramidy Španělé vystavěli kostel. Postupem času pyramida celá obrostla bujnou vegetací, že to vypadá, jako kdyby kostel stál na vrcholu kopce. Pokračování do města stříbra Taxco, zastávka ve stříbrných dolech, ubytování a nocleh.

Poznávací zájezdy do Mexika, Mexiko zájezdy

12.den: Taxco - Mexico C. - muzeum Antropologie

V ranních hodinách projíždka lanovkou v Taxcu na Montetaxco a možnost snídaně s vyhlídkou. V 10:30 hodin odjezd do Mexico City, po příjezdu návštěva Antropologického muzea. Přesun na zocalo a prohídka okolí divadla Bellas Artes, Torre Latino - vyhlídková věž s muzeem města. Ubytování a nocleh.

13.den:

Bazilika Guadalupe – Xochimilco – muzeum Fridy Kahlo – Coyacán a mariachi

Po snídani návštěva basiliky Panny Guadalupské, polední přejezd do Xochimilca (plovoucí ostrovy) a možnost oběda na ,,gondole”. Odpoledne fakultativně návštěva muzea Fridy Kahlo, které se nachází ve čtvrti Coyoacan. Zastávka na místním tržišti, prohlídka Cortézova paláce, na náměstí hrají flašinetáři, možnost posezení v pravé mexické kantýně s Mariachi a v pozdních večerních hodinách návrat do hotelu v DF.

 

14.den: Transfer na letiště 

Transfer na letiště a ,,Hasta pronto!" v Mexiku.

Mexiko zájezdy, Poznávací zájezdy do Mexika

Cena: 1.550 USD / osoba

Zahrnuje:

českého průvodce

13 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji 

soukromou dopravu

všechny vstupy a čluny

Nezahrnuje:

Stravu

Zpropitné řidičům a nosičům kufrů, pokojským a portýrům

Taxco 1 noc

hotel Los Arco 3*

bottom of page