top of page

Mayská Expedice 3 dny

Garantované odjezdy týden předem

Soukromý vůz A/C

AJ / ČJ průvodce

Bez stravy

Mérida 2 noci hotel

Los Aluxes 4*

1. Tulum - Coba - Mérida

Odjezd z Cancúnu do Méridy, po cestě návštěva starého mayského přístavu Tulum, bývalého mayského sídla vybudovaného na břehu Karibského moře, který byl významným námořním strategickým bodem. Posléze návštěva archeologického naleziště Coba, která bývala důležitým strategickým bodem pro pozemní obchod a odkud se rozcházeji různé bílé stezky Sac Bé", které vzájemně spojovaly města a sídla. Právě z Coby vychází nejdelší stezka o délce 100 kilómetrů, vedoucí do sídla Yaxchuná. Pokračování do Méridy. Ubytování a nocleh.

2. Mérida - Uxmal - Kabah - Mérida

Odjezd do Méridy, po cestě zastávka a návštěva archeologické zóny v Uxmalu se svou Kouzelníkovou pyramidou, Jeptiščiným prostranstvím, místo, které Vám vyrazí dech svými dekoracemi. Také navštívíme sousední archeologickou zónu Kabah, ve které se nachází zeď plná dekorací masek boha deště Chaaca. Také se tam nachází oblouk. Návrat do Méridy.

3. Mérida - Chichen Itzá - Valladolid - Cancún

Odjezd z Méridy do Cancúnu, po cestě návštěva jednoho ze Sedmi divů světa ,,Chichen Itzá". Budeme tam obdivovat "Castillo", neboli Kukulkánův chrám (hl. pyramida), posvátný cenote,  hřiště na pelota, slavnou observatoř ,,Caracol", přesun do Valladolidu, město velice podobné Méridě, jen několikanásobně menší. Po ukončení návštěvy návrat na hotel do Cancunu.

Cena: 505 USD min. 4 PAX, 659 USD min. 2 PAX. 

 

Zahrnuje:

AJ průvodce, soukromou dopravu, 2 x ubytování ve 4* hotelu, všechny vstupy

Nezahrnuje:

Stravu, ČJ průvodce za příplatek 300 USD (rozděleno mezi počet osob), zpropitné uklizečkám, nosičům kufrů, řidiči 1 - 2 USD / den / osoba

Program:

bottom of page