top of page

Poznávací zájezd Exotická Kolumbie / 15 dní - 14 nocí 

Bogotá - Zipaquirá - Villa de Leyva - Ráquira - Salento - Valle de Cocora - káva  a Hacienda ,,El Ocaso" - Termály Santa Rosa de Cabal - Medellín - Guatapé - Santa Fé - Necoclí - Capurganá - Cartagena - Bahenní vulkán Totumo - Santa Marta - Cabo San Juan de Guía - Playa Cristal

01.den: VÍTEJTE V KOLUMBII!

 

Přivítání na letišti a transfer na hotel v centru města Bogotá v malebné čtvrti La Candelaria. Prohlídka historické části města. Výjezd lanovkou na horu Monserrate, odkud budete mít Bogotu jako na dlani. Rozchod a osobní volno určeno k ochutnávkám typických specialit a nákupu suvenýrů. Pokračování na náměstí Plaza Bolívar, po cestě návštěva Muzea zlata. Jedná se o největší sbírku prehispánského zlata na světě! Fakultativně návětěva Boterova muzea. Ubytování v tématickém boutique hotelu Muisca 4* (snídaně).

Kolumbie zájezdy, zájezdy do Kolumbie
Kolumbie zájezdy, zájezdy do Kolumbie
Kolumbie zájezdy, zájezdy do Kolumbie
Kolumbie zájezdy, zájezdy do Kolumbie

02.den: BOGOTÁ - ZIPAQUIRÁ - VILLA DE LEYVA

 

Po snídani se vydáme na cestu do Zipaquirá, kde se nachází solná katedrála, ,,Catedral de Sal”, která byla vybudována v tunelu solných dolů u solné hory nedaleko města Zipaquirá. Točitými tunely vedoucími do hloubky 160 metrů k římskokatolickému kostelu se prochází kolem 14 menších kaplí. Kaple znázorňují křížovou cestu. Samotný chrám má tři sekce, které představují narození, život a smrt Ježíše. Pokračování do koloniálního města Villa de Leyva, které je známé svým rozlehlým náměstím. Ubytování v historickém jádru v hotelu Plaza Mayor 4* (snídaně).

Kolumbie zájezdy, zájezdy do Kolumbie
Kolumbie zájezdy, zájezdy do Kolumbie

03.den: VILLA DE LEYVA - RÁQUIRA - VINICE MARQUÉS DE LEYVA

 

Po snídani cesta do Ráquiry, která je vyhlášena svými ,,artesanías” (řemeslnickou výrobou). Pokračování k vinicím ,,Marqués de Leyva”, které jsou zároveň nejvýznamnější v celé Kolumbii. Leží totiž na nejideálnějším místě, v nadmořské výšce 2000 metrů, kde slunce hodně svítí, což se pak odráží na kvalitě vína. Pokračování do Bogoty. Ubytování v historickém jádru v tématickém hotelu Muisca 4* (snídaně) a zbytek odpoledne osobní volno k toulkám po městě.

Kolumbie zájezdy, zájezdy do Kolumbie, Ráquira

4.den: BOGOTÁ – SALENTO

 

Celodenní panoramatická cesta soukromým autobusem do jedné z nejkrásnějších oblastí Kolumbie – Eje Cafetero – oblast kávovníkových plantáží. Tato krajina vás zajisté nadchne svou malebností. Po cestě zastávka v horách na oběd a pokračování do Salenta, malého městečka a vstupní brány do Národního parku Los Nevados skrz údolí Valle del Cócora. Ubytování v hotelu Real Salento 4* (snídaně) a zbytek večera osobní volno.

Kolumbie zájezdy, zájezdy do Kolumbie, Salento

05.den: SALENTO – VALLE DEL CÓCORA – HACIENDA EL OCASO

 

Ranní vyjížďka v typických jeepech do malebného údolí Valle del Cócora, kde budeme obdivovat nejvyšší palmy na světě, které jsou zárověň kolumbijským národním stromem. Fakultativně projížďka na koni v kopcích NP Los Nevados. Odpoledne návštěva kávové Haciendy El Ocaso spojená s ochutnávkami té nejlepší kávy. Návrat na hotel Real Salento 4 * (snídaně). Večer osobní volno.

Kolumbie zájezdy, zájezdy do Kolumbie

06.den:

SALENTO – TERMÁLY SANTA ROSA DEL CABAL - MEDELLÍN

 

Po snídani odjezd ze Salenta a pokračování  k termálním vodám v nedaleké Santa Rosa del Cabal. Koupel a pokračování do Medellínu. Ubytování v klidné historické části Poblado v hotelu Poblado Plaza 5* (snídaně). Večer osobní volno k procházkám po městě.

Kolumbie zájezdy, zájezdy do Kolumbie
Kolumbie zájezdy, zájezdy do Kolumbie

07.den: MEDELLÍN – GUATAPÉ - SANTA FÉ -  NECOCLÍ

 

Ranní prohlídka Boterova a Bolívarova náměstí a pokračování k přehradě Guatapé, kde se tyčí do výšky 2135 metrů obrovský monolit, na jehož vrchol vede 740 schodů. Sám o sobě je vysoký 220 metrů. Projížďka ve člunu po přehradě, fakultativně návštěva ruin Escobarovy usedlosti ,,La Manuela". Prohlídka městečka Guatapé, které se pyšní svými zdobenými sokly. Po obědě výstup na monolit. Pokračování do koloniálního Santa Fé, večerní prohlídka historického jádra a příprava na noční přejezd autobusem do Necoclí.

Kolumbie zájezdy, zájezdy do Kolumbie
Kolumbie zájezdy, zájezdy do Kolumbie

08. den: NECOCLÍ - CAPURGANÁ

 

Brzy ráno příjezd do přístavu v Necoclí. Snídaně v některém z místních podniků v přístavu. Nalodění se do člunů a dvouhodinová plavba do pozemského ráje v přírodě Capurganá. Nevedou tudy žádné silnice, dostanete se sem pouze po vodě anebo letecky. Užijete si nenarušené přírody a bohaté fauny a flory. Relax na pláži anebo možnost fakultativních aktivit jako šnorchlování (pokud bude klidné moře), výlet do Sapzurra na anebo na pláž La Miel do Panamy. Ubytování v rodinném hotýlku El Gecko 2* (plná penze).

Kolumbie zájezdy, zájezdy do Kolumbie, Capurganá
Kolumbie zájezdy, zájezdy do Kolumbie

09. den: CAPURGANÁ A RELAX V RÁJI

 

Dnešní den strávíte v Capurganá, panenském místě v departamentu Chocó. Relax na pláži. Tohoto dne můžete také využít fakultativních aktivit, jakými jsou např. cesta na pláž Soledad anebo do avokádového zálivu s typickým oběděm v ceně. Ubytování v hotýlku El Gecko 2* (plná penze).

Kolumbie zájezdy, zájezdy do Kolumbie

10. den: CAPURGANÁ – NECOCLÍ - CARTAGENA

 

Ráno v 10:00 nalodění se do člunu a odjezd z Capurganá zpět do přístavu v Necoclí, kde bude čekat náš autobus. Cesta do Cartageny, po cestě možná zastávka v Arboletes a koupel v teplém bahně. Noční příjezd do Cartageny a ubytování v hotelu Monterrey 4* (snídaně).

Kolumbie zájezdy, zájezdy do Kolumbie
Kolumbie zájezdy, zájezdy do Kolumbie

11.den: CARTAGENA CITY TOUR

 

Cartagena de Índas - po snídani půldenní tour po tomto krásném koloniálním městě ze XVI. století, které založili španělští konkvistadoři. Projížďka po nábřeží Bahía de Cartagena, návštěva konventu ,,Candelaria sobre el Cerro de la Popa”, pevnost San Felipe, městské podloubí a historické jádro uvnitř opevněného města. Doporučujeme večerní projídku v koňském spřežení. Ubytování v hotelu Monterrey 4* (snídaně).

Kolumbie zájezdy, zájezdy do Kolumbie
Kolumbie zájezdy, zájezdy do Kolumbie
Kolumbie zájezdy, zájezdy do Kolumbie

12. den: CARTAGENA – TOTUMO - SANTA MARTA

 

Po snídani přejezd k vulkánu Totumo. Jedná se o malý asi 15-ti metrový vulkán, který má v kráteru léčivé bahno. Po krátké bahenní koupeli pokračování do koloniální Santa Marty a prohlídka města. Navštívíte také dům, ve kterém Simón Bolívar strávil své poslední dny. Ubytování a nocleh v hotelu Portobahía 3* (polopenze).

Kolumbie zájezdy, zájezdy do Kolumbie

13. den: S.MARTA – CABO SAN JUAN – SANTA MARTA

 

Tento den nás čeká překrásný zážitek v NP Tayrona. Autobus nás dopraví pouze ke vstupní bráně parku. Potom už nás čeká pěší túra k nejfotografovanějšímu místu parku, Cabo San Juan de Guía, kde strávíme zbytek dne. Fakultativně si lze připlatit koně a na místo tak dorazit dříve. Je to opravdický zážitek! Cestu zpět ke vstupní bráně lze opět absolvovat buď pěšky, anebo na koni. Návrat do hotelu Portobahía 3* (polopenze) a zbytek odpoledne osobní volno.

14.den:  PLAYA CRISTAL

 

Dnes se opět vrátíme do NP Tayrona, tentokráte poplujeme ve člunu z pláže Taganga až na pláž Playa Cristal. Toto místo Vás nadchne svou panenskou přírodou a křišťálovou vodou vyzývající ke šnorchlování. Pod vodou natrefíte na spoustu druhů akvarijních rybiček a korálů. Odplední návrat na hotel Portobahía 3* (polopenze), osobní volno.

Kolumbie zájezdy, zájezdy do Kolumbie

15.den: TRANSFER NA LETIŠTĚ V ST. MARTA A ODLET

 

Po snídani transfer na letiště v Santa Marta a Hasta pronto en Colombia!

Rady a doporučení:

  • Kolumbie je bezpečná země

  • Očkování proti žluté zimnici povinné do oblasti Santa Marta

  • Oblečení: do chladných oblastí bundu, dlouhé kalhoty, uzavřené pohodlné boty. Do karibské oblasti letní oblečení.

  • Vstup na území bezvízový na 90 dní

Více info na: gerencia@ranatours.co

Cena zájezdu: na vyžádání dle počtu osob

ZAHRNUJE:

českého průvodce

13 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní

2 x oběd a 2 x večeři

soukromou dopravu

všechny vstupy a čluny

NEZAHRNUJE:

letenku z ČR do Bogoty

letenku ze Santa Marty do ČR

jinak neuvedenou stravu

zpropitné řidičům a nosičům kufrů

fakultativní aktivity

Poznávací zájezdy do Kolumbie

bottom of page