top of page
Volcán Poás

Volcán Poás

Tortuguero

Tortuguero

Tortuguero

Tortuguero

Monteverde

Monteverde

Monteverde

Monteverde

Manuel Antonio

Manuel Antonio

Kostarika - Ráj na zemi 13 dní

termín na vyžádání CZ průvodce

Privátní van s A/C

Česky mluvící průvodce

9 x snídaně, 6 x oběd, 3 x večeře

San José 3 noci

hotel Villa Tournon 4*

Monteverde 1 noc

Cabinas Capulín 3*

Tortuguero 2 noci

Turtle Beach Lodge 3*

Arenal 3 noci

Arenal Paraíso Resort 4*

Manuel Antonio 3 noci

hotel Verde Mar 3*

1.den: Vítejte na Kostarice!

Přivítání na letišti českým průvodcem a transfer na hotel v centru města. Ubytování. Odpoledne /večer osobní volno určeno k procházkám v okolí hotelu. 

Kostarika zájezdy
Kostarika zájezdy

2.den: Vulkán Poás a Waterfalls Garden

Brzy ráno odjezd do provincie Alajuela, po cestě nahoru budeme pozorovat nádhernou vlnící se krajinu centrálního údolí. Majestátní NP vulkán Poás je nejvíce navštěvovaný park na Kostarice. Budeme obdivovat hlavní kráter, ze kterého se kouří a dozvíme se spoustu zajímavostí týkající se různých ekosystémů v parku. Po prohlídce parku přesun do tropické zahrady ,,Waterfalls Garden” a procházka k vodopádům. Po cestě budeme míjet spoustu tropických rostlin a zvířátek. Zastávka na oběd (buffet) a návrat do San José

Kostarika zájezdy
Kostarika zájezdy
Kostarika zájezdy

3.den: San José - Tortuguero

Brzy ráno odjezd z hotelu a cesta národním parkem Braulio Carillo do Guápiles, kde nás bude čekat bohatá snídaně. Poté přesun do říčního přístavu La Pavona a plavba člunem po řece Suerte do Tortuguera. Během plavby budeme sledovat různá zvířata a místní průvodce nás seznámí se zdejší faunou a florou. Prohlídka vesnice Tortuguero a pokračování do Turtle Beach Lodge, kde nás bude čekat oběd. Odpoledne osobní volno k procházkám podél Karibského moře, anebo relaxování v hamakách. Večer se podává večeře formou švédských stolů. 

Kostarika zájezdy
Kostarika zájezdy
Kostarika zájezdy

4.den: Turtle Beach Lodge a projížďka ve člunu

Brzy ráno vyrazíme na člunu zdejšími kanály, abychom mohli pozorovat probouzení divoké fauny. Poté se vrátíme zpět do Turtle Lodge, kde si vychutnáme bohatou snídani. Během dopoledne procházka s místním průvodcem do deštného pralesa, kde s trochou štěstí spatříme opice, tukany a spoustu dalších exotických zvířat. Odpoledne osobní volno k relaxu či koupání v bazénu. Možnost fakultativních aktivit. 

Kostarika zájezdy

5.den: Tortuguero - Arenal a termály

Po snídani plavba člunem do Pavony a cesta do oblasti NP Arenal, kdy za jasného počasí můžeme vidět sopku Arenal. Ubytování v resortu s termominerálními prameny a osobní volno k relaxaci. Resort nabízí 13 bazénů s různou teplotou termální vody obklopených bujnou přírodou a výhledem na vulkán. 

Kostarika zájezdy

6.den: Arenal tour - kaskáda - visuté mosty

Po snídani vyrazíme do deštného lesa a obklopeni bujnou přírodou projdeme 14-ti visutými mosty. Kratší přesun do oblasti La Fortuna a procházka k vodopádům, kde budeme mít možnost koupání v osvěžující vodě. Pokračujeme k Arenalu, kde provedeme kratší trek ze svahu vulkánu. Po cestě budeme pozorovat typickou vegetaci. 

Kostarika zájezdy
Kostarika zájezdy

7.den: Caňo Negro

Po snídani cesta do tropického ráje! Vyrazíme po řece ,,Río frío“ na člunu do oblasti Caňo Negro, která je velmi bohatá na faunu a floru. Můžeme zde sledovat opice, želvy, exotické ptáky, lenochody, kajmany a spoustu dalších tvorů. Návrat do resortu. 

Kostarika zájezdy

8.den: Arenal - Monteverde - Coffee Tour

Po snídani přesun do mlžných lesů - Monteverde, oblasti proslulou svým chladným klimatem, bohatou biodiverzitou a samozřejmě svými mlžnými lesy! Odpolední návštěva místní kávové farmy ,,Don Juan´´, kde se dozvíte spoustu zajímavostí spojených s pěstěním kávy, ale také kakaa, její historií a na konci prohlídky nebude chybět ani posezení u té nejlepší kostarické kávy! Večerní procházka po vsi a nocleh. 

Kostarika zájezdy
Kostarika zájezdy

9.den: Monteverde - mosty - Manuel Antonio

Po snídani vás bude čekat procházka ,,mezi mraky´´! Jedná se o zhruba tříkilometrovou procházku po visutých mostech o různých délkách a výškách, některé jsou dlouhé pouze padesát a jiné zase 170 metrů. Některé visí ve výšce 12-ti a jiné 60-ti metrech. Během této procházky je možno sledovat různé druhy ptáků a zvířat a s trochou štěstí zde také můžeme spatřit mýtického ptáka kvesala! Po ukončení prohlídky parku nás čeká cesta do další destinace Manuel Antonio. Odpolední relax u hotelového bazénu, anebo procházka po pláži. 

Kostarika zájezdy

10.den: Manuel Antonio - Diquís

Po snídani přejezd k místu, kde se zachovaly kamenné koule kultury Diquís, jejichž poselství a význam doposud zůstávají utajeny. Na seznam památek UNESCO bylo místo zapsáno teprve v roce 2014. Na celém území delty řeky Diquís a na ostrově Isla del Caňo bylo nalezeno 34 podobných archeologických nalezišť. Návrat do Manuel Antonio. 

Mexiko zájezdy, zájezdy do Mexika s český průvodcem
Kostarika zájezdy

11.den: NP Manuel Antonio

Po snídani vás čeká návštěva Národního parku Manuel Antonio, který se nachází na pobřeží Pacifiku a kde budete svědky opičích a mývalích ,,loupeží´´. V tomto parku budete pozorovat bujnou faunu a floru a na závěr se vykoupete v teplých vodách Tichého oceánu. Odpoledne relax na hotelu. 

12.den: Manuel Antonio - San José 

Po snídani dopolední relax na hotelové pláži. Ve 12 hodin cesta do San José. Ubytování a osobní volno. 

Kostarika zájezdy

13.den: Transfer na letiště

Cena: 2.550 USD / osoba (skupina min 10 lidí)

 

Zahrnuje:

českého průvodce

12 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji 3-4*

soukromou dopravu, termály a treky

všechny vstupy a čluny

9 x snídaně, 6 x oběd a 3 x večeře

 

Nezahrnuje:

jinak určenou stravu

zpropitné řidičům a nosičům kufrů, pokojským a portýrům

výjezdní poplatek z Kostariky 29 USD

mezinárodní letenku

Program:

Kostarika zájezdy
bottom of page