top of page
Kostarika zájezdy, zájezdy na Kostariku
Kostarika zájezdy, zájezdy na Kostariku

Kostarika - Ráj opic a papoušků

12 dní/11 nocí 

Únor 2019 / CZ průvodce

Soukromý vůz s A/C

Český průvodce

11 snídaní, 4 obědy a 2 večeře

San José 2 noci

hotel Villa Tournon 4*

Tortuguero 2 noci

Turtle Beach Lodge 3*

Arenal 1 noc

Hotsprings Baldí 5*

Manuel Antonio 3 noci

hotel San Bada 4*

Rincón la Vieja 2 noci

hotel Buena Vista Lodge 3*

Monteverde 1 noc

hotel Cabinas Capulín 3*

1. den: Vítejte na Kostarice !

Přivítání na letišti v San José českým průvodcem a transfer na hotel v centru města. Ubytování. Odpoledne večer osobní volno určeno k procházkám v okolí hotelu.

2. den: sopka Poás a vodopády La Paz

Brzy ráno odjezd do provincie Alajuela, po cestě nahoru budeme pozorovat nádhernou krajinu centrálního údolí. Majestátní vulkán Poás je nejvíce navštěvovaný park na Kostarice. Budeme obdivovat hlavní kráter, ze kterého se kouří a dozvíme se spoustu zajímavostí týkající se různých ekosystémů v parku. Další zastávka bude v zahradě vodopádu La Paz, je to soukromá rezervace se zahradou orchidejí a také největší motýlí ve Střední Americe. Navíc tam spatříme kolibříky, divoké kočky, hady, opice a spoustu tropických ptáků. Také se dá jít stezkou k vodopádům uprostřed deštného lesa. Po lahodném obědě návrat do San José a osobní volno.

3.den: San José - Tortuguero

 

Brzy ráno odjezd z hotelu a cesta národním parkem Braulio Carillo do vesničky Guápiles, kde nás bude čekat bohatá snídaně. Poté přesun do říčního přístavu La Pavona a plavba člunem do Tortuguera. Během plavby budeme sledovat různá zvířata a místní průvodce nás seznámí se zdejší faunou a florou. Prohlídka vesnice Tortuguero a pokračování do Turtle Beach Lodge, kde nás bude čekat oběd. Odpoledne osobní volno ke koupání v Karibiku anebo relaxování v hamakách. Večer se podává večeře formou švédských stolů.

4. den: Turtle Beach Lodge a plavba člunem

 

Brzy ráno vyrazíme na člunu zdejšími kanály, abychom mohli pozorovat probouzení divoké fauny. Poté se vrátíme zpět do Turtle Lodge, kde si vychutnáme bohatou snídani. Během dopoledne procházka s místním průvodcem do deštného pralesa, kde s trochou štěstí spatříme opice, tukany a spoustu dalších exotických zvířat. Odpoledne osobní volno k relaxu či koupání v Karibském moři. 

5. den: Tortuguero – Pavona – Arenal a termály


Po snídani opět plavba zpět člunem do říčního přístavu Pavona a cesta k vulkánu Arenal. Po cestě zastávka na oběd a pokračování do městečka na úpatí sopky, La Fortuna. Večer relaxační koupel v sopečných termálech Baldí, kde naleznete 27 bazénů s různou teplotou vody. Celý komplex je pod širým nebem uprostřed bujné přírody a pobyt zde je nezapomenutelný zážitek! Po koupeli lahodná večeře. 

6. den: Baldí - Monteverde - Coffee Tour


Po snídani přesun do mlžných lesů - Monteverde, oblasti proslulou svým chladným klimatem, bohatou biodiverzitou a samozřejmě svými mlžnými lesy! Odpolední návštěva místní kávové farmy ,,Don Juan Coffee Tour´´, kde se dozvíte spoustu zajímavostí spojených s pěstěním kávy, ale také kakaa, její historií a na konci prohlídky nebude chybět ani posezení u té nejlepší kostarické kávy! Večerní procházka po vsi a nocleh. 

7. den: Monteverde - visuté mosty – Rincón de la Vieja


Po snídani vás bude čekat procházka ,,mezi mraky´´! Jedná se o zhruba tříkilometrovou procházku po visutých mostech o různých délkách a výškách, některé jsou dlouhé pouze 50 metrů a jiné zase 170 metrů. Některé visí ve výšce 12-ti a jiné 60-ti metrů. Během této procházky je možno sledovat různé druhy ptáků a zvířat a s trochou štěstí zde také můžeme spatřit mýtického ptáka kvesala! Po ukončení prohlídky parku nás čeká cesta do další destinace - ,,Rincon de la Vieja´´ a nocleh v krásné lodgi v přírodě. Večer pak můžete strávit s koktejlem v ruce za pozorování západu slunce. 

8. den: Rincón de la Vieja – termály a aktivity


Den určený k relaxu a k využití fakultativních aktivit bez příplatku, které lodge Buena Vista nabízí. Mezi tyto aktivity patří jízda v povoze taženým traktorem k nedalekým přírodním termálům, pěší túra k vodopádu, procházka po visutých mostech či ochutnávka kávy s výkladem. Jízda na tobogánu za příplatek 15 USD.

9. den: Rincón de la Vieja – NP Manuel Antonio


Po snídani cesta do pacifické části Kostariky – Manuel Antonio. Tato oblast patří k nejnavštěvovanějším místům Kostariky vzhledem ke svému stabilnímu počasí a koupání v teplých vodách. Ubytování na hotelu v těsné blízkosti parku. Odpoledne osobní volno ke koupání a procházkám po okolí.

10. den: NP Manuel Antonio


Po snídani vás čeká návštěva Národního parku Manuel Antonio, který se nachází na pobřeží Pacifiku a kde budete svědky opičích a mývalích ,,loupeží´´. V tomto parku budete pozorovat bohatou faunu a floru, projdete se po vyznačených stezkách a na závěr se vykoupete v teplých vodách Tichého oceánu. Odpoledne relax na hotelové pláži.

11.den: Manuel Antonio relax


Dnes budete mít možnost relaxovat na pláži, udělat si procházku, anebo se vrátit fakultativně do parku.

12.den: Transfer na letiště do San José

 

Transfer na letiště a Hasta pronto en Costa Rica!

CENA: 1650 USD.

MIN. 20 ÚČASTNÍKŮ (říjen 2017)

Zahrnuje:

Soukromou dopravu, transfery, vstupy, CZ průvodce, 11 x ubytování se snídaní, termály Baldí, coffee tour, 4 obědy, 2 večeře

Nezahrnuje:

Mezinárodní letenku

Fakultativní aktivity

Výjezdní poplatek z Kostariky 29 USD

bottom of page