top of page
calaveras_mexicana_decorativa_petalos_ed
calaveras_mexicana_decorativa_petalos_ed

Poznávací zájezd Mexiko & Dušičky / 17 dní

CIUDAD DE MÉXICO - TENOCHTITLÁN - TEOTIHUACÁN - PUEBLA - KAKTUSY CUICATLÁN - OAXACA - MONTE ALBÁN - TEOTITLÁN - TEHUANTEPEC - CAŇÓN DEL SUMIDERO - SAN CRISTÓBAL DE LAS CASAS - SAN JUAN CHAMULA - AGUA AZUL - MISOL-HA - PALENQUE - CAMPECHE - PLAYA BONITA - POMUCH - MÉRIDA - HŘBITOV XOCLAN & HOCTUN - CHICHÉN ITZÁ - CENOTE PALOMITAS - AKUMAL SIAN KA'AN - ISLA MUJERES

1.den: VÍTEJTE V MEXIKU!

Přivítání na letišti a transfer na hotel v centru města. Ubytování v hotelu Plaza Revolución 4* (2 noci, snídaně). Odpoledne / večer osobní volno určeno k procházkám v okolí hotelu.

2.den: PROHLÍDKA HLAVNÍHO MĚSTA MĚSTA CDMX

Po snídani cesta do malebné umělecké čtvrti COYOACÁN, kde navštívíme muzeum FRIDY KALHO. Pokračování do historického jádra a pozdní oběd v proslulé tržnici SAN JUAN, kde budete mít možnost ochutnat různé dobroty, od housenek a hadů po tradiční speciality. Odpoledne procházka po historickém centru, návštěva proslulé cukrárny DULCERíA DE CELAYA založené v roce 1847. Na závěr si vychutnáme výhled na velkoměsto z věže LATINOAMERICANA. Návrat do hotelu.

3.den: MEXICO CITY – TEOTIHUACAN - PUEBLA

Po snídani cesta do slavného TEOTIHUACANU, města Bohů, prehispánského sídla z doby klasické a prohlídka nejnavštěvovanějšího archeologického naleziště v Mexiku, výstup na Sluneční a Měsiční pyramidu, procházka Pasáží Mrtvých. Zastávka na oběd. Cesta kolem sopky Popocatépetl do koloniálního Města Andělů PUEBLA, která se vyznačuje svými typicky ,,pokachličkovanými” domy. Prohlídka historického jádra, návštěva jedné z nejkrásnějších katedrál v Mexiku a nesmíme vynechat ani slavnou čtvrt El Parrián, kde doporučujeme shlédnout výrobky z keramiky Talavera. Ubytování v centru města v hotelu Casa de la Palma 4* (1 noc, snídaně). Večer osobní volno.

4.den: PUEBLA - CUICATLAN - OAXACA

Po snídani panoramatický průjezd biosférickou rezervací TEHUACAN - CUICATLAN. Rezervace zapsaná na seznamu UNESCO má rozlohu 490 186 ha a pyšní se nepřeberným množstvím kaktusů a sukulentů. Cesta kaktusovými háji do koloniálního města ze XVI. století, OAXACA. Ubytování a odpolední prohlídka města, návštěva výrobny čokolády, městské tržnice, kde kromě typického pokrmu ,,mole poblano”. Vřele Vám doporučujeme ochutnat místní specialitu, pražené kobylky, které vám místní podají v novinovém kornoutě. Ve městě se nachází spousta krásných zákoutí, uliček, kaváren a obchůdků s typickým zbožím. Ubytování v hotelu Casa Conzatti 4*  (1 noc, snídaně). Večer osobní volno k toulkám po městě.

f425x230-160174_174156_0.jpg

5.den: MONTE ALBÁN – MEZCAL - TEOTITLÁN DEL VALLE

Po snídani kratší přesun do bývalého zapotéckého sídla MONTE ALBÁN, který byl vybudován na náhorní plošině, odkud budeme mít dechberoucí výhled do okolí. Prohlídka starých ruin tohoto bývalého zapotéckého sídla, seznámení se s jeho minulostí a obyvateli a pokračování do jedné z místních výroben mezcalu. Mezcal je místní destilát vyrobený z agáve ,,maguey” dochucený červem. Můžete jej ochutnat! Přesun do TEOTITLÁNU DEL VALLE a exkurze v jedné z místních přírodních výroben a barvíren indiánských koberečků a dalších výrobků z vlny. Noční přejezd v luxusní lince OCC do San Cristobalu.

6.den: CAŇÓN SUMIDERO – SAN CRISTOBAL

Dopolední výlet k jednomu z nejkrásnějších kaňónů, CAŇÓN DEL SUMIDERO. Boční skály místy dosahují výšky 1000 metrů. Plavba ve člunu a sledování místní fauny a flóry, pokud budeme mít štěstí, natrefíme na krokodýly, papoušky, opice, vřešťany a spoustu dalších zvířátek. Zastávka v malé jeskyni a pozorování vodopádů. Pokračování do horského koloniálního města SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS, kde na nás dýchne zvláštní mystická atmosféra. Odpoledne osobní volno k toulkám po tomto indiánském městě. Doporučujeme navštívit typickou mexickou restauraci Taniperla. Nocleh v koloniálním hotelu Rincón del Arco 4* (2 noci, snídaně).

7.den: SAN CRISTOBAL - SAN JUAN CHAMULA - SAN CRISTÓBAL

Po snídani vyrazíme na pěší prohlídku historického jádra a kromě centrálního náměstí a katedrály, nevynecháme ani domorodou tržnici plnou pestrobarevných výrobků, od batohů po pletené svetry a čepice. Nenecháme si ujít indiánský nápoj ,,tascalate”, který se tradičně vyrábí ze sušené tortily, praženého kakaa a papričky čile. Po obědě v některé z četných místních hospůdek vyrazíme do nedaleké vesnice SAN JUAN CHAMULA, kde navštívíme proslulý křesťansko-indiánský kostel, ve kterém se udržují zvláštní tradice a kde je přísný zákaz focení, jinak riskujete 25 ran holí na záda. Magická atmosféra a vůně kadidel v každém probud zvláštní pocit. Můžeme si také prohlédnout místní hřbitov, který je právě touto dobou velice frekventovaný. Návrat do San Cristobalu a večer osobní volno. Doporučuje se ochutnat typický mírně alkoholický nápoj ,,rompope”, který se trochu podobá našemu vaječnému koňaku, jen se do něj přidávají strouhané mandle. Návrat do San Cristobalu a zbytek odpoledne osobní volno.

8.den: SAN CRISTOBAL – AGUA AZUL – MISOL-HA - PALENQUE

Po snídani panoramatická jízda chiapaskými horami a sjezd do údolí, kterým protéká řeka Tulijá a které se v těchto místech říká AGUA AZUL, neboli modrá (tyrkyzová) voda, takto se totiž několikrát do roka řeka zbarvuje. Čeká nás koupání a procházka v tomto exotickém ráji. Po obědě přesun k vodopádu MISOL-HA (divoká voda), kde budeme mít možnost prozkoumat jeskyni, kde se rodí řeka. Před setměním cesta do PALENQUE a nocleh za křiku opic v přírodním hotelu Nututun 4* (2 noci, snídaně). V resortu se nachází bazén a malý masážní ,,salón” v mayském stylu.


9.den: PALENQUE RUINY

Po snÍdani se vydáme do nedalekého archeologického naleziště PALENQUE, které je zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO, proslaveno hlavně hrobkami mayského krále Pakala a Červené královny. Toto bývalé mayské sídlo je zasazeno hluboko v džungli, projdeme labyrintem královského paláce, přejdeme po lávce zachovalého akvaduktu a vystoupáme až k prostranství Tří Chrámů, odkud budeme mít městečko jako na dlani. Sestup k muzeu a prohlídka, návrat do hotelu a relax u bazénu.

10.den: PALENQUE - CAMPECHE - POMUCH

Brzy ráno delší přejezd do státu Campeche, do malého městečka POMUCH, které by nebylo nijak významné, kdyby tady nebyl malý hřbitůvek, kde Mayové dodneška dodržují prazvláštní tradice. V průběhu druhé poloviny října tu čistí hroby, vytahují z nich své zesnulé a čistí jim kosti a lebky, které pak nazdobí a vystaví, aby spolu mohli strávit období dušiček. Z Pomuche cesta do pirátského města CAMPECHE, ubytování v historickém jádru v koloniálním hotelu Francis Drake 4*  (2 noci, snídaně).

ZÁJEZD MEXIKO DUŠIČKY, DEN MRTVÝCH NA HŘBITOVĚ V POMUCH
ZÁJEZD MEXIKO DUŠIČKY, DEN MRTVÝCH NA HŘBITOVĚ V POMUCH
ZÁJEZD MEXIKO DUŠIČKY, DEN MRTVÝCH NA HŘBITOVĚ V POMUCH
ZÁJEZD MEXIKO DUŠIČKY, DEN MRTVÝCH NA HŘBITOVĚ V POMUCH
IMG-3408.JPG

11.den: CAMPECHE – PLAYA BONITA - VEČERNÍ OLTÁŘE & HANAL PIXAN

Po snídani se vydáme podél mexického zálivu na pláž PLAYA BONITA, kde Mexičani rádi tráví neděli. Můžeme si zde vychutnat typický čerstvý rybí oběd! Odpoledne se vrátíme do Campeche, kde tou dobou probíhají velkolepé dušičkové oslavy, kterých se zúčastníme. Budeme svědky přehlídky oltářů se svátečním HANAL PIXAN (jídlo mrtvých), které zde tradičně vystavují a soutěží o první místo v originalitě a nápaditosti. Tato přehlídka se každoročně opakuje na hlavní pěší zóně v historickém jádru Campeche, kde se sjíždí tisíce lidí z celého regionu.

hanal-pixan-74563.jpg
Campeche calavera Ranatours
Campeche calavera Ranatours.jpg

12.den: CAMPECHE – UXMAL – MÉRIDA & HŘBITOV XOCLAN

Po snídani cesta z Campeche do bývalého mayského sídla UXMAL, který byl m.j. zapsán na seznam kulturního dědictví UNESCO díky jedinečné oválné struktuře, kterou je Kouzelníkova pyramida. Zastávka na osvěžující nápoj ,,chaya” a pokračování do hlavního města státu Yucatán, MÉRIDA. Odpolední zastávka na nejnavštěvovanějším hřbitově XOCLAN a prohlídka města, touto dobou zde prochází průvody oslavující den mrtvých, všude se prodává rituálně připravované kuře ,,pollo mukbil”, tzv. pohřbené kuře, podávané pouze k této příležitosti. Nocleh v koloniálním hotelu Gran Real Yucatan 4*  (1 noc, snídaně).

IMG_0096.jpeg

13.den: MÉRIDA – HŘBITOV HOCTÚN - IZAMAL - CENOTE PALOMITAS - AKUMAL 

Po snídani cesta z koloniální Méridy na hřbitov HOCTUN, jeden z nejmalebnějších hřbitovů, pokračování do IZAMALU, který touto dobou žije oslavami a pokračování do jednoho z mnoha podzemních jezírek, tzv. ,,cenotes”. Poloostrov Yucatán se totiž pyšní nejrozsáhlejším jeskynním podzemním systémem na celém světě! CENOTE PALOMITAS je ideální zastávkou ke koupání. Po obědě pokračování do karibského státu Quintana Roo a zážitkový nocleh v glampingu Akumal Natura  (2 noci).

MEXIKO DUŠIČKY
MEXIKO DUŠIČKY
MEXIKO DEN MRTVÝCH
unnamed.jpg

14.den: AKUMAL - SIAN KA'AN - AKUMAL

Fakultativně: ranní výlet v jeepech do biosférické reservace SIAN KA'AN, kde si vychutnáme karibskou přírodu všemi smysly. Plavba ve člunu, pozorování želv, delfínů a kapustňáků, rybí oběd, koupání a návrat do Akumalu.

15. - 16.den: AKUMAL - CANCÚN - ISLA MUJERES

Ranní cesta do CANCÚNU a plavba na ostrůvek ISLA MUJERES, kde si užijeme dva nádherné dny relaxu a koupáníí v průzračných vodách Karibiku. Jeden z nejkrásnějších ostrovů. Ostrov je plný barů a restaurací. Procházkou se dá dojít k mayským ruinám, majáku nebo zchátralému domu nechvalně proslulého piráta a obchodníka s otroky Fermína Mundacy. Fakultativně možnost plavání s delfíny nebo návštěva želví farmy. Ubytování v hotelu Ixchel Beach 4*  (2 noci).

isla mujeres
Isla Mujeres
Isla Mujeres

17.den: ISLA MUJERES - CANCÚN AIRPORT

Transfer na letiště v Cancúnu a ,,Hasta pronto en México".

CENA ZÁJEZDU: na vyžádání dle počtu osob

Rezervace: gerencia@ranatours.co / WhatsApp: +34 658 679291

ZAHRNUJE:

Českého průvodce

15 x ubytování ve výše uvedených komfortních hotelích

14 x snídani

Soukromou dopravu v klimatizovaném minibusu

1 x noční přejezd luxusní linkou OCC

Všechny vstupy a čluny

NEZAHRNUJE:

Mezinárodní letenku

Jinak neuvedenou stravu

Spropitné

Výlet Sian Kaan 150 USD

Fakultativní aktivity

bottom of page