Poznávací zájezd Mexiko & Dušičky / 16 dní / 21.10. - 06.11.2021

Poznávací zájezd Mexiko, dušičky, den mrtvých
bandera_espaňola.png
IT.png
CIUDAD DE MÉXICO - TENOCHTITLÁN - TEOTIHUACÁN - PUEBLA - KAKTUSY CUICATLÁN - OAXACA - MONTE ALBÁN - HIERVE EL AGUA - TEOTITLÁN - TEHUANTEPEC - CAŇÓN DEL SUMIDERO - SAN CRISTÓBAL DE LAS CASAS - SAN JUAN CHAMULA - AGUA AZUL - MISOL-HA - PALENQUE - CAMPECHE - POMUCH - MÉRIDA - CHICHÉN ITZÁ - CENOTE PALOMITAS - AKUMAL SIAN KA'AN - ISLA MUJERES

1.den: VÍTEJTE V MEXIKU!

Přivítání na letišti a transfer na hotel v centru města. Ubytování v hotelu Laila 4* (2 noci, snídaně). Odpoledne / večer osobní volno určeno k procházkám v okolí hotelu.

2.den: PROHLÍDKA MĚSTA A KANÁLY XOCHIMILCO

Po snídani cesta do malebné umělecké čtvrti COYOACÁN, kde navštívíme muzeum FRIDY KALHO. Pokračování do historického jádra a pozdní oběd v proslulé tržnici SAN JUAN, kde budete mít možnost ochutnat různé dobroty, od housenek a hadů po tradiční speciality. Odpoledne procházka po historickém centru, návštěva proslulé cukrárny DULCERíA DE CELAYA založené v roce 1847. Na závěr si vychutnáme výhled na velkoměsto z věže LATINOAMERICANA. Návrat do hotelu.

3.den: MEXICO CITY – TEOTIHUACAN - PUEBLA

Po snídani cesta do slavného TEOTIHUACANU, města Bohů, prehispánského sídla z doby klasické a prohlídka nejnavštěvovanějšího archeologického naleziště v Mexiku, výstup na Sluneční a Měsiční pyramidu, procházka Pasáží Mrtvých. Zastávka na oběd. Cesta kolem sopky Popocatépetl do koloniálního Města Andělů PUEBLA, která se vyznačuje svými typicky ,,pokachličkovanými” domy. Prohlídka historického jádra, návštěva jedné z nejkrásnějších katedrál v Mexiku a nesmíme vynechat ani slavnou čtvrt El Parrián, kde doporučujeme shlédnout výrobky z keramiky Talavera. Ubytování v centru města v hotelu Casa Seňorial 4* (1 noc, snídaně). Večer osobní volno.

4.den: PUEBLA - CUICATLAN - OAXACA

Po snídani panoramatický průjezd biosférickou rezervací TEHUACAN - CUICATLAN. Rezervace zapsaná na seznamu UNESCO má rozlohu 490 186 ha a pyšní se nepřeberným množstvím kaktusů a sukulentů. Cesta kaktusovými háji do koloniálního města ze XVI. století, Oaxaca. Ubytování a odpolední prohlídka města, návštěva výrobny čokolády, městské tržnice, kde kromě typického pokrmu ,,mole poblano”. Vřele Vám doporučujeme ochutnat místní specialitu, pražené kobylky, které vám místní podají v novinovém kornoutě. Ve městě se nachází spousta krásných zákoutí, uliček, kaváren a obchůdků s typickým zbožím. Ubytování v hotelu Aitana 4*  (2 noci, snídaně). Večer osobní volno k toulkám po městě.

TEHUACAN-NCH_5832_IG.jpg
Visit-México-560x600.jpg

5.den: OAXACA – HIERVE EL AGUA - OAXACA

Po snídani cesta do bývalého zapotéckého sídla Mrtvých – Mitla. Prohlídka tohoto starobylého sídla a pokračování do hor ke zkamenělým vodopádům ,,Hierve el Agua”. Můžete zde podniknout kratší trek po okolí, vykoupat se v osvěžující horské vodě a kochat se nádhernými výhledy do okolí, jako to kdysi dělávali staří Zapotékové. Návrat do Oaxaca a zbytek odpoledne osobní volno.

6.den: MONTE ALBÁN – MEZCAL - TEHUANTEPEC

Po snídani kratší přesun do bývalého zapotéckého sídla Monte Albán, který byl vybudován na náhorní plošině, odkud budeme mít dechberoucí výhled do okolí. Prohlídka starých ruin tohoto bývalého zapotéckého sídla, seznámení se s jeho minulostí a obyvateli a pokračování do jedné z místních výroben mezcalu. Mezcal je místní destilát vyrobený z agáve ,,maguey” dochucený červem. Můžete jej ochutnat! Přesun do Teotitlánu del Valle a exkurze v jedné z místních přírodních výroben a barvíren indiánských koberečků a dalších výrobků z vlny. Pokračování do Tehuantepecu a ubytování v hotelu Calli 4*  (1 noc, snídaně).

7.den: TEHUANTEPEC – CAŇÓN SUMIDERO – SAN CRISTOBAL

Brzy ráno delší přejezd z Tehuantepecu ke kaňonu Sumidero. Boční skály místy dosahují výšky 1000 metrů. Plavba člunem, za pozorování nádherných přírodních scenérií, sledování krokodýlů, opic a různých exotických ptáků. Zastávka na typický oběd, pokračování do SAN CRISTOBALU a ubytování v koloniálním hotelu Rincón del Arco 4* (2 noci, snídaně). Večer osobní volno určeno k toulkám po městě a příjemnému posezení v některém z místních podniků.

8.den: SAN CRISTOBAL - SAN JUAN CHAMULA - SAN CRISTÓBAL

Dopolední návštěva indiánské vesnice SAN JUAN CHAMULA. Návštěva pověstného kostela, ve kterém místní indiáni doposud praktikují své pohanské rituály. V kostele je přísný zákaz focení, jinak hrozí v lepším případě 25 ran holí na záda. Magická atmosféra a vůně kadidel v každém probud zvláštní pocit. Návrat do San Cristobalu a zbytek odpoledne osobní volno.

9.den: SAN CRISTOBAL – AGUA AZUL – MISOL-HA - PALENQUE

Po snídani panoramatická cesta k tyrkyzové řece AGUA AZUL. Na místě se nachází spousta stánků s občerstvením a suvenýry, taktéž se dá podniknout kratší trek proti proudu řeky. Dostatek času na relax a koupání. Pokračování k vodopádům MISOL-HA a procházka bujnou přírodou, možnost prozkoumání jeskyně, ve které se rodí řeka. Krátký přesun k řece Nututun a ubytování v hotelu Nututun 4*  (2 noci, snídaně)  za křiku vřešťanů.

10.den: PALENQUE RUINY

Po snÍdani se vydáme do nedalekého archeologického naleziště PALENQUE, které je zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO, proslaveno hlavně hrobkami mayského krále Pakala a Červené královny. Toto bývalé mayské sídlo je zasazeno hluboko v džungli, projdeme labyrintem královského paláce, přejdeme po lávce zachovalého akvaduktu a vystoupáme až k prostranství Tří Chrámů, odkud budeme mít městečko jako na dlani. Sestup k muzeu a prohlídka, návrat do hotelu a relax u bazénu.

11.den: PALENQUE - POMUCH - CAMPECHE

Brzy ráno delší přejezd do státu Campeche, do malého městečka POMUCH, které by nebylo nijak významné, kdyby tady nebyl malý hřbitůvek, kde Mayové dodneška dodržují prazvláštní tradice. V průběhu druhé poloviny října tu čistí hroby, vytahují z nich své zesnulé a čistí jim kosti a lebky, které pak nazdobí a vystaví, aby spolu mohli strávit období dušiček. Z Pomuche cesta do pirátského města CAMPECHE, ubytování v historickém jádru v koloniálním hotelu Francis Drake 4*  (1 noc, snídaně).

ZÁJEZD MEXIKO DUŠIČKY, DEN MRTVÝCH NA HŘBITOVĚ V POMUCH
ZÁJEZD MEXIKO DUŠIČKY, DEN MRTVÝCH NA HŘBITOVĚ V POMUCH
ZÁJEZD MEXIKO DUŠIČKY, DEN MRTVÝCH NA HŘBITOVĚ V POMUCH
ZÁJEZD MEXIKO DUŠIČKY, DEN MRTVÝCH NA HŘBITOVĚ V POMUCH
IMG-3408.JPG

12.den: CAMPECHE – UXMAL – MÉRIDA

Po snÍdani odjezd cestou ,,Ruta Puuc” do UXMALU (UNESCO), bývalého mayského sídla z doby klasické, kde byl starými Mayi uctíván Bůh deště Chaac, jemuž byla mj. zasvěcena Kouzelníkova pyramida, jedna z nejkrásnějších pyramid v mayském světě! V tomto starém sídle můžete obdivovat také Nádvoří jeptišek s elitní školou, anebo Palác vládce či Hřiště na pelotu. Přesun do hlavního města Yucatánu Mérida, které je také známo jako ,,Bílé město”. Ubytování v historickém jádru v koloniálním hotelu Gran Real Yucatán 5*, pěší prohlídka města zahrnující návštěvu katedrály sv. Idelfonsa a Paláce Vlády s nástěnnými malbami slavného mexického malíře Fernanda Pacheca Castra. Osobní volno. Doporučujeme ochutnat typický sorbet ve staré sorbeterii pod podloubím!

13.den: MÉRIDA – CHICHÉN ITZÁ - AKUMAL 

Po snídani cesta z koloniální Méridy do CHICHÉN ITZÁ (UNESCO) a pokračování do jednoho z mnoha podzemních jezírek, tzv. ,,cenotes”. Poloostrov Yucatán se totiž pyšní nejrozsáhlejším jeskynním podzemním systémem na celém světě! CENOTE PALOMITAS je ideální zastávkou ke koupání. Po obědě pokračování do karibského státu Quintana Roo a zážitkový nocleh v glampingu Akumal Natura  (2 noci).

14.den: AKUMAL - SIAN KA'AN - AKUMAL

Ranní výlet v jeepech do biosférické reservace SIAN KA'AN, kde si vychutnáme karibskou přírodu všemi smysly. Plavba ve člunu, pozorování želv, delfínů a kapustňáků, rybí oběd, koupání a návrat do Akumalu.

15. - 16.den: AKUMAL - CANCÚN - ISLA MUJERES

Ranní cesta do CANCÚNU a plavba na ostrůvek ISLA MUJERES, kde si užijeme dva nádherné dny relaxu a koupáníí v průzračných vodách Karibiku. Jeden z nejkrásnějších ostrovů. Ostrov je plný barů a restaurací. Procházkou se dá dojít k mayským ruinám, majáku nebo zchátralému domu nechvalně proslulého piráta a obchodníka s otroky Fermína Mundacy. Fakultativně možnost plavání s delfíny nebo návštěva želví farmy. Ubytování v hotelu Ixchel Beach 4*  (2 noci).

17.den: ISLA MUJERES - CANCÚN AIRPORT

Transfer na letiště v Cancúnu a ,,Hasta pronto en México".

CENA ZÁJEZDU: 1.800 USD (min. 16 osob)

Rezervace: gerencia@ranatours.co / WhatsApp: +34 658 679291

ZAHRNUJE:

Českého průvodce

14 x ubytování ve výše uvedených komfortních hotelích

14 x snídani

Soukromou dopravu v klimatizovaném minibusu

Všechny vstupy a čluny

NEZAHRNUJE:

Mezinárodní letenku

Jinak neuvedenou stravu

Zpropitné

Výlet Sian Kaan

Fakultativní aktivity