Poznávací zájezd Tropická Kostarika / 14 dní / 15.01. - 28.01.2021

San José - Tortuguero - Cahuita - Puerto Viejo - Bocas del Toro (Panama) - Vulkán Poás - Vulkán Arenal - Monteverde - COFFEE TOUR - Visuté mosty Selvatura - CANOPY - MANUEL ANTONIO

15.01. / 1.den: VÍTEJTE NA KOSTARICE!

Přílet do hlavního města Kostariky SAN JOSÉ, přivítání na letišti českým průvodcem a cesta na hotel nedaleko centra města. Ubytování v hotelu Villa Tournon 4* a relax po cestě.

16.01. / 2.den: CESTA DO PAVONY A PLAVBA DO TORTUGUERA!

Po snídani cesta do říčního přístavu PAVONA a plavba po řece Río Suerte do Národního parku TORTUGUERO. Po cestě zastávka ve vesnici Tortuguero a seznámení se s místní kulturou. Pokračování ve člunu mezi říčními kanály, kde připlujeme do přírodního resortu Turtle Beach Lodge 3* s plnou penzí. Odpolední relax v hamakách anebo procházka po pláži.

17.01. / 3.den: AKTIVITY V TORTUGUERU

Těsně před svítáním vyrazíme na plavbu mezi kanály NP TORTUGUERO a za křiku vřešťanů budeme sledovat probouzející se přírodu. Po zhruba dvouhodinové plavbě se vrátíme do resortu, kde bude připravena bufetová snídaně. Po snídani malý odpočinek a příprava na kratší trek v džungli. Trek s místním průvodcem vyšlapanou stezkou a hlubší seznámení se s místní typickou faunou a flórou. Návrat do hotelu a zbytek odpoledne relax u bazénu, anebo procházka po pláži. Možnost zapůjčení kajaku Ubytování v resortu Turtle Beach Lodge 3* s plnou penzí.

18.01. / 4.den: TORTUGUERO A CESTA K JIŽNÍMU KARIBIKU

Po snídani plavba zpět do říčního přístavu Pavona a cesta do jižní karibské části Kostariky, PUERTO VIEJO. Ubytování v útulném hotýlku Indalo Boutique. Odpolední relax na pláži a koupání, pokud bude příznivé počasí. Fakultativně možnost návštěvy nedalekého Národního parku Cahuita (za každého počasí).

19.01. / 5.den: PUERTO VIEJO - BOCAS DEL TORO

Po snídani cesta do Panamy do malého přístavu v Almirante v zátoce BOCAS DEL TORO. Plavba ve člunu na ostrůvek Colon, ubytování v hotelu Tortuga Beach Resort 4* a osobní volno určeno ke koupání za předpokladu pěkného počasí.

20.01. / 6.den: BOCAS DEL TORO

Po snídani nás čeká celodenní výlet ve člunu, navštívíme zátoku delfínů ,,Bahía de los Delfínes”, korálový ostrůvek ,,Isla Cayo Coral”, kde si zašnorchlujeme, budeme pokračovat k ostrůvku ,,Isla Bastimiento” a na závěr navštívíme Národní park ,,Rana Roja” - červená žába. Po výletě návrat do hotelu Tortuga Beach Resort 4* a relax.

21.01. / 7.den: BOCAS DEL TORO - PUERTO  VIEJO

Dopoledne nás čeká návrat na Kostariku a zbytek odpoledne osobní volno určeno k relaxu na pláži, anebo v hamakách. Ubytování v hotelu Indalo Boutique. Hotýlek nabízí různé aktivity, které si lze na místě přiobjednat. Mj. nabízí třeba pronájem kajaku anebo výlet ve člunu k ostrůvku Isla Mona za sledování delfínů.

22.01. / 8.den: PUERTO  VIEJO - SAN JOSÉ

V dopoledních hodinách panoramatická cesta do hlavního města SAN JOSÉ. Ubytování v hotelu Villa Tournon 4* a odpolední prohlídka města. Ve městě se nachází Muzeum zlata, Národní divadlo a další památky. Doporučujeme navštívit městskou tržnici a ochutnat některou z místních specialit.

23.01. / 9.den: SAN JOSÉ - SOPKA POÁS - ARENAL

Po snídani cesta do NP POÁS a za příznivého počasí trek po stezce, která vede na vyhlídku, ze které je možno sledovat kráter aktivního stratovulkánu Poás tyčícího se do výšky 2708 metrů. Hlavní kráter zalitý kyselinovou lagunou dosahuje hloubky 300 metrů a jeho obvod má 1,32 km. Jedná se o jeden z největších aktivních kráterů na světě a vůbec nejnavštěvovanější park v zemi. V parku vede stezka ke kráteru Botos zalitým lagunou obsahující vysoké procento kyseliny sírové, důvod, proč má takto zelené zbarvení. Po ukončení návštěvy cesta do oblasti ARENAL do hotelu Los Lagos  (snídaně) a odpolední relax v termálních bazénech.

24.01. / 10.den: TREK PO SVAZÍCH ARENALU

Po snídani se vydáme s místním průvodcem po svazích sopky ARENALU tyčící se do výšky 1670 metrů. Nejoblíbenější je stezka 1968, která získala tento název po náhlém zničujícím výbuchu, kdy přišlo o život 87 lidí a byly zcela zničeny vesnice Tabacón a Pueblo Nuevo. Do té doby se mluvilo o vyhaslé sopce. Za nepříznivého počasí alternativní program zahrnující plavbu po řece Caňo Negro a sledování tamní fauny a flory. Návrat do hotelu Los Lagos (snídaně).

25.01. / 11.den: ARENAL - MONTEVERDE - COFFEE TOUR

Po snídani panoramatická cesta podél jezera Arenal do oblasti MONTEVERDE. Projedeme větrnou oblastí, ve které se získává hydroelektrická energie. Pokračování do oblasti kávovníkových plantáží, kde navštívíme haciendu a dozvíme se více k pěstění kávy, kakaa a cukrové třtiny. Odpolední příjezd na hotel Las Orquídeas 3* . Tento hotel nabízí překrásné výhledy do přírody, můžete zde spatřit opice, lenochody a spoustu barevných ptáků!

26.01. / 12.den: VISUTÉ MOSTY - MANUEL ANTONIO

Po snídani kratší přesun do parku SELVATURA a procházka ,,mezi mraky”. Bylo zde vybudováno 8 visutých mostů o různých výškách a délkách. Tímto způsobem můžeme nahlížet přímo do korun stromů a sledovat tak tváří v tvář opice a lenochody. Po návštěvě parku pokračování do oblasti Pacifiku a ubytování v plážovém hotelu Verde Mar, který se nachází v těsné blízkosti pláže. Zbytek odpoledne osobní volno k relaxu na pláži či na hotelovém bazénu.

27.01. / 13.den: NP MANUEL ANTONIO

Po snídani kratší procházka do Národního parku MANUEL ANTONIO. Tento park leží přímo na pobřeží Pacifiku a vyznačuje se pestrou faunou a flórou. Půjdeme po stezce, odkud budeme moci sledovat lenochody, různé druhy opic, motýly, spoustu druhů ptáků a dalších zvířat. Po zbytek dne osobní volno v parku, které se dá strávit buď koupáním v moři, anebo využít ke kratším trekům po vyznačených stezkách. Upozorňujeme, abyste si dávali velký pozor na opice a mývaly, kteří v nestřeženém okamžiku vyloupí tašky a batohy s jídlem! Návrat na hotel Verde Mar.

28.01. / 14.den: MANUEL ANTONIO - SAN JOSÉ

Dopoledne relax na hotelové pláži, check-out ve 12 hodih a cesta na letiště v San José. Po cestě zpět, fakultativní možnost zastávky u řeky Tarcoles a projížďka ve člunu za sledování krokodýlů. Příjezd na letiště v 19:30 a ,,Hasta pronto en Costa Rica”!

Cena zájezdu: 2.200 USD / osoba (min. počet 16 osob)

ZAHRNUJE:

13 x ubytování ve výše uvedených hotelích

Soukromou dopravu po celou dobu zájezdu

Všechny vstupy a čluny

13 x snídaně, 2 x oběd, 2 x večeře

Českého průvodce

Kostarické domorodé průvodce v parcích

NEZAHRNUJE:

Mezinárodní letenku

Jinak neurčenou stravu

Zpropitné (řidič 3 USD / osoba / den)

Výjezdní poplatky Kostarika - Panama 8 USD