Sopka Masaya měří 635 metrů a poslední erupci měla v roce 2003.

NP Masaya opět otevřel svou bránu veřejnosti, ale pouze se dá navštívit část ,,Plaza de Oviedo" (kráter), centrum návštěvníků a areál pro pic-nic. Zbytek parku zůstává uzavřen.

Národní park Masaya se rozkládá na ploše 54km² a zahrnuje dvě sopky a pět kráterů. Sopky měly časté erupce a v minulosti byly velice obávané indiány a španělskými konkvistadory. Španělé sopku pokřtili ,,Tlama pekel". V XVI. století umístili kříž, ,,La Cruz de Bobadilla" (po otci Franciscu Bobadillovi) přímo v kráteru, aby tak vymýtili démony.

Erupce měly dramatický dopad na okolí, které je doposud pokryto vulkanickými kameny. Příroda okolo je trochu drsná, ale klidná. Po erupcích se zde začaly objevovat rozmanité druhy vegetace a žijí zde různé druhy divokých zvířat jako kojoti, skunkové, mývalové, vačice, leguáni, jeleni a opice.

Návštěvníci tak mohou sledovat kráter, který vždy kouří,  hned z jeho kraje. Od tohoto kráteru se dá dojít i k ostatním, kromě toho je odtamtud krásný výhled. V parku existuje spousta dalších stezek, po kterých se dá dojít i k ostatním kráterům, anebo do jeskyně Tzinaconostoc, kde se nachází stovky netopýřích hnízd. Stezky jsou různě dlouhé, od 1,4 km do 5,9 km, návštěvníky vždy doprovází místní průvodce. Po cestě nahoru se nachází zajímavé muzeum nabízející informace nejen k sopce Masaya, ale také k ostatním vulkánům v zemi a jejich geologickému procesu. Také tam naleznete cenné informace k místní fauně a floře.

Pokud to zrovna dovolují podmíky, velkou atrakcí parku je noční tour, který začíná ihned po západu slunce v 17 hodin a končí mezi 19:30 - 20:00 hodinou. Tour zahrnuje návštěvu kříže Bobadilla a kráter vulkánu se svým přilehlým okolím. Poté začíná pozorování ,,čokojů" vracejících se k sopce k odpočinku. Tito ptáci jsou místní kuriozitou, přizpůsobili se totiž kouři sopky a hnízdí ve zdech vulkánu. Během dne shánějí potravu, ale při západu slunce se opět vracejí do svých hnízd.

Další atrakcí této noční túry je sledování  velkého množství netopýrů, jak skupinově vylétávají z jeskyně. Tito netopýři jsou jinak ke spatření během dne ve svých jeskyních, když odpočívají. Vidět je takto pohromadě, je možno pouze večer.

Poté se navštíví tunel, který vznikl při erupcích, jedná se o tzv. lávovou stezku. Návštěvníci tam mohou vstoupit jen s helmou na hlavě a baterkou v ruce a sledovat zajímavé formace. Tour končí na vyhlídce, odkud se dá vidět žhavá láva uprostřed kráteru. Tento nový kráter vznikl teprve nedávno, v roce 2006 a je až úplně dole a je vidět pouze v noci, kdy rudá láva osvětluje celé okolí.

NP & Sopka Masaya

Rana Tours SAS

Cl 23 C No. 69 F 65 TO 6 Of. 402

Bogotá - Cundinamarca COLOMBIA

E-mail: gerencia@ranatours.co

Tel: (+57) 318 8891350

WhatsApp: (+52) 1 998 1605112

Skype: Rana Tours

© Rana Tours SAS I 2016 - All Rights Reserved.

Rana Tours opera bajo estricto cumplimiento del la Ley 697 de 2001 rechazando y contrarestando la explotación y el abuso sexual de niňos, niňas y adolescentes, de igual forma, ayuda a prevenir las conductas tipificadas en el artículo 19 de la misma ley, en concordancia con la resolución 3480 de 2009.