Cartagena

Cartagena

Playa Cristales

Playa Cristales

Tayrona San Juan de Guía

Tayrona San Juan de Guía

Ciudad Perdida

Ciudad Perdida

Ciudad Perdida

Ciudad Perdida

Ciudad Perdida

Ciudad Perdida

Záhadná Kolumbie a Ztracené město ve Sierra Nevada

Termín na vyžádání

Polosoukromá doprava

Místní certifik. průvodce

10 x snídaně, 4 x plná penze

Cartagena 3 noci hotel

Don Pedro Heredia (boutique)

Santa Marta 4 noci

Casa del Farol (boutique)

Sierra Nevada 3 noci

hamaky

1.den: Vítejte v Kolumbii!

Odpolední přivítání na letišti česky mluvícím průvodcem a transfer na hotel v historickém jádru Cartageny. Ubytování a osobní volno.

Kolumbie zájezdy, zájezdy do Kolumbie
Zájezdy do Kolumbie, Kolumbie zájezdy

2. den: Cartagena de Índias - city tour

V dopoledních hodinách doporučujeme navštívit pamětihodnosti nacházející se v blízkosti hotelu – kostel San Pedro de Claver, muzeum zlata, Inkviziční palác, Plaza del Aduana a další. Odpoledne Vás čeká projížďka vozem, kde navštívíte: Bahía de Cartagena, isla de Manga, návštěva konventu La Candelaria, Monument ,,starých botů“, pevnost sv. Filipa de Barajas a Bóvedas (nákup suvenýrů). Návrat na hotel a večer osobní volno.

3.den: Palenque a černošská kultura


Dnes Vás čeká výlet do Palenque, černošské vesnice, která se pyšní tím, že předkové dnešních obyvatel nebyli nikdy zotročeni. Zakladatelům vesnice se podařilo utéct otrokářům, kteří je přivezli z Afriky do Cartageny a právě Palenque je místo, kde se usadili. Postupně osvobozovali své černé bratry z přístavu v Cartageně a odváděli je do vesnice. Dnes se nemusejí schovávat, naopak se rádi podělí o svou kulturu s návštěvníky. Odpoledne návrat do Cartageny a osobní volno.

4. den: Cartagena - Santa Marta city tour

Po snídani cesta do nejstaršího města v Kolumbii, Santa Marty. Návštěva Quinta de San Pedro Alejandrino, kde zemřel slavný Símon Bolívar, muzea zlata, katedrály, socha Pibe Valderramaa a na závěr pláž v Rodaderu. Ve večerních hodinách příjezd na hotel v centru města a ubytování.

5. den: Santa Marta - Cabo San Juan de Guía

Tento den nás čeká celodenní výlet do NP Tayrona. V ranních hodinách vyjedeme ke vstupní bráně parku, poté absolvujeme dvouhodinový trek až k nejkrásnějšímu místu – Cabo San Juan (mys svatého Jana). Budeme procházet střídavým terénem mezi plážemi a tropickým lesem a míjet spoustu nádherných přírodních scenérií. Čas ke koupání a k obědu, poté návrat zpět ke vstupní bráně a odjezd na hotel.

Kolumbie zájezdy
Kolumbie zájezdy

6. den: trek do Ztraceného města

Dnes nám začíná opravdové dobrodružství! V 9:30 odjezd ve 4x4 ze Santa Marty a cesta na základnu do Mamey, kde bude oběd. Odtamtud pokračování pěšky až k prvnímu táboru, v jehož okolí tečou řeky, jezírka  a kaskády, které poslouží k relaxu. Po večeři nocleh v hamakách.

Kolumbie zájezd do Ztraceného města
Kolumbie zájezd do Ztraceného města

7. den: trek do Ztraceného města - tábor 2 - táb. 3

Brzy ráno po snídani vyrazíme přes údolí Buritaca, kde můžeme vidět různé příbytky indiánů kmene Koguí ve vesnici Mutanshi. Půjdeme asi 7 hodin a projdeme lesem Sierra Nevady bujnou přírodou až dorazíme k táboru 3, kde bude oběd, odpočinek a nocleh.

Kolumbie zájezd do Ztraceného města
Kolumbie zájezd do Ztraceného města

8. den: tábor 3 - Ztracené město

Po snídani přechod přes řeku a výstup do Ztraceného města po 1200-ti schodech, které vystavěli samotní Tayronové. Až budeme nahoře, místní průvodce nás obeznámí s podrobnostmi tohoto magického místa naplněného tajemstvím předků, seznámíme se s velkým Mamem, vychutnáme si krásné scenérie a budeme mít dostatek času k odpočinku. Po obědě se vrátíme stejnou cestou k táboru 2, kde povečeříme a přenocujeme. 

Kolumbie zájezd do Ztraceného města
Kolumbie zájezd do Ztraceného města

9. den: tábor 2 - Mamey

Poslední den se po snídani vrátíme pěšky na místo, odkud jsme vyšli, po cestě se zastavíme u vodopádů, kde se na chvíli zchladíme v řece, v Mamey už bude připraven vůz 4x4, kterým se vrátíme do Santa Marty.

Kolumbie zájezd do Ztraceného města
Kolumbie zájezd do Ztraceného města

10. den: Santa Marta – Playa Cristales

Po snídani odjezd z hotelu k pláži Siete Olas, během jízdy budeme sledovat tropický les se svými kaktusovými háji a s trochou štěstí zahlédneme i něco z místní fauny. Zastávka u vyhlídky k fotografování. Pokračování až do osady Neguanje, odkud se ve člunu vyplouvá až ke křišťálové pláži Playa Cristales. Osobní volno k mořským radovánkám, koupání a fakultativně šnorchlování. Mořská fauna a flóra je zde velice bohatá, natrefíte na spoustu korálů a barevných rybiček. Návrat do Santa Marty.

11. den Santa Marta – letiště Cartagena


Transfer na letiště do Cartageny a ,,Hasta pronto en Colombia!"

Cena: 2.150 USD / osoba (min účast 2 osoby)

 

Zahrnuje:

místního AJ průvodce

7 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní

3 x ubytování v táborech Sierra Nevady (hamaky)

soukromou dopravu

všechny vstupy a čluny

Nezahrnuje:

letenku z ČR

jinak neuvedenou stravu

zpropitné řidičům a nosičům kufrů

fakultativní aktivity

Program: