top of page
Cartagena

Cartagena

Playa Cristales

Playa Cristales

Tayrona San Juan de Guía

Tayrona San Juan de Guía

Ciudad Perdida

Ciudad Perdida

Ciudad Perdida

Ciudad Perdida

Ciudad Perdida

Ciudad Perdida

Záhadná Kolumbie a Ztracené město ve Sierra Nevada

Termín na vyžádání

Polosoukromá doprava

Místní certifik. průvodce

10 x snídaně, 4 x plná penze

Cartagena 3 noci hotel

Don Pedro Heredia (boutique)

Santa Marta 4 noci

Casa del Farol (boutique)

Sierra Nevada 3 noci

hamaky

1.den: Vítejte v Kolumbii!

Odpolední přivítání na letišti česky mluvícím průvodcem a transfer na hotel v historickém jádru Cartageny. Ubytování a osobní volno.

Kolumbie zájezdy, zájezdy do Kolumbie
Zájezdy do Kolumbie, Kolumbie zájezdy

2. den: Cartagena de Índias - city tour

V dopoledních hodinách doporučujeme navštívit pamětihodnosti nacházející se v blízkosti hotelu – kostel San Pedro de Claver, muzeum zlata, Inkviziční palác, Plaza del Aduana a další. Odpoledne Vás čeká projížďka vozem, kde navštívíte: Bahía de Cartagena, isla de Manga, návštěva konventu La Candelaria, Monument ,,starých botů“, pevnost sv. Filipa de Barajas a Bóvedas (nákup suvenýrů). Návrat na hotel a večer osobní volno.

3.den: Palenque a černošská kultura


Dnes Vás čeká výlet do Palenque, černošské vesnice, která se pyšní tím, že předkové dnešních obyvatel nebyli nikdy zotročeni. Zakladatelům vesnice se podařilo utéct otrokářům, kteří je přivezli z Afriky do Cartageny a právě Palenque je místo, kde se usadili. Postupně osvobozovali své černé bratry z přístavu v Cartageně a odváděli je do vesnice. Dnes se nemusejí schovávat, naopak se rádi podělí o svou kulturu s návštěvníky. Odpoledne návrat do Cartageny a osobní volno.

4. den: Cartagena - Santa Marta city tour

Po snídani cesta do nejstaršího města v Kolumbii, Santa Marty. Návštěva Quinta de San Pedro Alejandrino, kde zemřel slavný Símon Bolívar, muzea zlata, katedrály, socha Pibe Valderramaa a na závěr pláž v Rodaderu. Ve večerních hodinách příjezd na hotel v centru města a ubytování.

5. den: Santa Marta - Cabo San Juan de Guía

Tento den nás čeká celodenní výlet do NP Tayrona. V ranních hodinách vyjedeme ke vstupní bráně parku, poté absolvujeme dvouhodinový trek až k nejkrásnějšímu místu – Cabo San Juan (mys svatého Jana). Budeme procházet střídavým terénem mezi plážemi a tropickým lesem a míjet spoustu nádherných přírodních scenérií. Čas ke koupání a k obědu, poté návrat zpět ke vstupní bráně a odjezd na hotel.

Kolumbie zájezdy
Kolumbie zájezdy

6. den: trek do Ztraceného města

Dnes nám začíná opravdové dobrodružství! V 9:30 odjezd ve 4x4 ze Santa Marty a cesta na základnu do Mamey, kde bude oběd. Odtamtud pokračování pěšky až k prvnímu táboru, v jehož okolí tečou řeky, jezírka  a kaskády, které poslouží k relaxu. Po večeři nocleh v hamakách.

Kolumbie zájezd do Ztraceného města
Kolumbie zájezd do Ztraceného města

7. den: trek do Ztraceného města - tábor 2 - táb. 3

Brzy ráno po snídani vyrazíme přes údolí Buritaca, kde můžeme vidět různé příbytky indiánů kmene Koguí ve vesnici Mutanshi. Půjdeme asi 7 hodin a projdeme lesem Sierra Nevady bujnou přírodou až dorazíme k táboru 3, kde bude oběd, odpočinek a nocleh.

Kolumbie zájezd do Ztraceného města
Kolumbie zájezd do Ztraceného města

8. den: tábor 3 - Ztracené město

Po snídani přechod přes řeku a výstup do Ztraceného města po 1200-ti schodech, které vystavěli samotní Tayronové. Až budeme nahoře, místní průvodce nás obeznámí s podrobnostmi tohoto magického místa naplněného tajemstvím předků, seznámíme se s velkým Mamem, vychutnáme si krásné scenérie a budeme mít dostatek času k odpočinku. Po obědě se vrátíme stejnou cestou k táboru 2, kde povečeříme a přenocujeme. 

Kolumbie zájezd do Ztraceného města
Kolumbie zájezd do Ztraceného města

9. den: tábor 2 - Mamey

Poslední den se po snídani vrátíme pěšky na místo, odkud jsme vyšli, po cestě se zastavíme u vodopádů, kde se na chvíli zchladíme v řece, v Mamey už bude připraven vůz 4x4, kterým se vrátíme do Santa Marty.

Kolumbie zájezd do Ztraceného města
Kolumbie zájezd do Ztraceného města

10. den: Santa Marta – Playa Cristales

Po snídani odjezd z hotelu k pláži Siete Olas, během jízdy budeme sledovat tropický les se svými kaktusovými háji a s trochou štěstí zahlédneme i něco z místní fauny. Zastávka u vyhlídky k fotografování. Pokračování až do osady Neguanje, odkud se ve člunu vyplouvá až ke křišťálové pláži Playa Cristales. Osobní volno k mořským radovánkám, koupání a fakultativně šnorchlování. Mořská fauna a flóra je zde velice bohatá, natrefíte na spoustu korálů a barevných rybiček. Návrat do Santa Marty.

11. den Santa Marta – letiště Cartagena


Transfer na letiště do Cartageny a ,,Hasta pronto en Colombia!"

Cena: 2.150 USD / osoba (min účast 2 osoby)

 

Zahrnuje:

místního AJ průvodce

7 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní

3 x ubytování v táborech Sierra Nevady (hamaky)

soukromou dopravu

všechny vstupy a čluny

Nezahrnuje:

letenku z ČR

jinak neuvedenou stravu

zpropitné řidičům a nosičům kufrů

fakultativní aktivity

Program:

bottom of page