top of page

Poušť  Guajira  (5  dní)

O1. DEN: SANTA MARTA ~ RIOHACHA ~ MANAURE ~ URIBÍA ~ CABO DE LA VELA

Odjezd ze Santa Marta směr Riohacha a Cabo De La Vela. Navštívíme: Manaure, Salinas de Manaure (solné hory), Uribía (hlavní město domorodců), kaktusové háje, poušť La Ahuyama a Cabo De La Vela. Místní oběd, osobní volno, západ slunce pod majákem a nocleh v hamakách.

 

02. DEN: ARCOIRIS ~ PILÓN DE AZÚCAR ~ NAZARET ~ JEPIRACHI ~ BAHÍA PORTETE - POUŠŤ WARREO

Návštěva duhové pláže Arcoíris, cukrová hora, zlatavé pláže ,,Pilón de azúcar", pozorování rozmanitého prostředí. Odjezd směr Nazaret a návštěva: Větrný park Jepirachi (výroba energie z větru), vyhlídka na zátoku ,,Bahía Portete", poušť  Warreo, poušť  Puerto Nuevo a Portete, poušť a zátoka Bahía Honda. Nocleh v Nazaretu v pohodlných houpacích sítích.

03. DEN: NP MAKUIRA ~ NAZARET ~ PUNTA GALLINAS

Návštěva NP MAKUIRA (oáza na poušti), uprostřed rozlehlé pouště se tyčí pohoří Makuira s bujnou lesní vegetací, potoky, vodopády s průzračnou vodou vytvářející překrásné kontrasty, které nám příroda poskytuje. Tuto návštěvu nám umožní domorodci kmene Wayuu. Oběd v Nazaretu a následovně odjezd k Punta Gallinas. Nocleh v Punta Gallinas v pohodlných houpacích sítích.

 

04. DEN: PUNTA GALLINAS ~ PLÁŽ TAROA ~ PUNTA AGUJA

Návštěva: maják Punta Gallinas (nejsevernější bod Kolumbie a Jižní Ameriky), rozsáhlé duny a pláže de Taroa, zátoka Bahía Hondita, pozorování exotické různorodosti, kterou nabízí Alta Guajira, pozorování západu slunce z pláže Playa de Punta Aguja. Nocleh v Punta Gallinas v pohodlných houpacích sítích.

05. DEN: PUNTA GALLINAS ~ RIOHACHA ~ SANTA MARTA

Odjezd z  Punta Gallinas směr Riohacha a návrat do Santa Marta.

CENA:  390 USD / OSOBA (sdílený tour)

780 USD / OSOBA (soukromý tour min. 2 osoby)

ZAHRNUJE:

Dopravu, AJ průvodce, stravu, ubytování, občerstvení, cestovní pojišzění a lékařskou asistenci

NEZAHRNUJE:

Zpropitné, alcoholicé nápoje, český průvodce příplatek 390 USD (rozděleno mezi počet osob)

bottom of page