top of page
Rana Tours

Poznávací zájezd: Kolumbie všemi smysly (22 dní) 

BOGOTÁ - MONSERRATE - SALTO DE TEQUENDAMA - POUŠŤ TATACOA - SAN AGUSTÍN - POPAYÁN - CALI - SALENTO - ÚDOLÍ COCORA - KÁVOVNÍKOVÁ PLANTÁŽ - TERMÁLY V SANTA ROSA DEL CABAL - MEDELLÍN - COMUNA 13 - MONOLIT V GUATAPÉ - CARTAGENA - RODADERO - NP TAYRONA - PALOMINO - POUŠŤ V GUAJIRA

1.den: BOGOTA - VÍTEJTE V KOLUMBII!

Přivítání na letišti a transfer na hotel v centru města BOGOTY v malebné čtvrti La Candelaria. Ubytování v historickém jádru města. Odpoledne / večer osobní volno. 

2.den: MONSERRATE - BOLÍVAROVO NÁMĚSTÍ - MUZEUM ZLATA - LA CANDELARIA

Po snídani procházka k úpatí posvátného MONSERRATU, výjezd lanovkou do nadm. výšky 3.150, odkud budeme mít město jako na dlani. Čas k návštěvě místní tržnice, kde můžeme ochutnat typické produkty, jako např. čaj z koky, aromatica, canelazo, rompecalzón, či místní specialitu ,,ajíaco” (hustá polévka). Posléze prohlídka historického jádra města, návštěva muzea zlata, kde shlédneme největší sbírku prehispánského zlatnického umění. Procházka po Bolívarově náměstí a prohlídka malebné čtvrti ,,LA CANDELARIA”. Zbytek odpoledne osobní volno k toulkám po městě. Doporučujeme navštívit Boterovo muzeum a typickou restauraci ,,Puerta Falsa” v blízkosti katedrály.

Bogota: ZÁJEZD DO KOLUMBIE
Bogota: zájezd do Kolumbie
Bogota: zájezd do Kolumbie
Bogota: zájezd do Kolumbie
Bogota: zájezd do Kolumbie
Bogota: zájezd do Kolumbie
Bogotá1.jpg
Bogota: zájezd do Kolumbie
Bogota: zájezd do Kolumbie

3.den: BOGOTÁ - SALTO DE TEQUENDAMA - POUŠŤ TATACOA

Po snídani cesta k vodopádu ,,SALTO DE TEQUENDAMA”. Kdysi tu stával vyhlášený hotel pro bohatou klientelu a pořádaly se tu okázalé večírky. Stál přímo proti vodopádu a poskytoval tak hostům dechberoucí výhled. Po čase však získal špatnou reputaci a klienti sem přestali jezdit. Hotel zůstal opuštěn, chátral a obrůstal vegetací. Svůj podíl na tom nesly paranormální jevy i negativní dopady lidské činnosti. Říká se také, že místo kdysi prokleli domorodí Indiáni. Hotel však odpuzoval také temnou historií sebevražd, ke kterým zde docházelo. Lidé se tu vrhali ze skály do rokle, někteří skákali přímo z hotelových balkonů. Hotel se tak proměnil v místo posledního sbohem. Tradici sebevražd zde prý už v 16. století založili kolumbijští indiáni Muiskové, kteří raději skočili do vodopádu, než by se nechali zajmout a zotročit španělskými dobyvateli. Pověsti vyprávějí, že se během pádu proměnili v orly a odletěli za svobodou. Pokračování panoramatickou cestou dolů po andských svazích směrem k údolířeky Magdalena. Nocleh v poušti TATACOA, večerní obloha je tak čistá, že se dají krásně pozorovat hvězdy pouhým okem.

download.jpg
Image by Alexander Schimmeck
Poušť Tatacoa: zájezd do Kolumbie
Image by Omar Nava
download.jpg

4.den: POUŠŤ V TATACOA - SAN AGUSTÍN

Po snídani projížďka na koni mezi kaktusy a pokračování panoramatickou cestou do oblasti archeologických vykopávek SAN AGUSTÍN.

5.den: SAN AGUSTÍN

Celodenní procházka archeologickým parkem SAN AGUSTÍN, který byl v roce 1995 zapsán na seznam kulturních památek UNESCO. Jedná se o nejrozsáhlejší akropoli na světě! Tento park obsahuje nejvyšší koncentraci soch pocházejících z předkolumbovského období v regionu. Shromažďuje četné kmeny patřící k takzvané „augustiniánské kultuře“, která existovala okolo roku 1.500 př.n.l. a která dosáhla svého maximálního rozkvětu v období mezi lety 200 a 800 n. l. Po San Agustínu je rozmístěno přes 500 soch; některé z nich jsou jednoduše načrtnuté antropomorfní postavy, zatímco jiné, vysoké až 7 metrů, jsou dobře definované a představují masky nebo posvátná zvířata, jako jsou orli, jaguáři nebo žáby. Během dne navštívíme kromě slavnějšího archeologického parku San Agustín další dvě mimořádně důležitá místa, která jsou také součástí chráněného komplexu UNESCO, jako například: ,,El Alto de los Idolos” na druhém břehu řeky Rio Magdalena poblíž malé vesnice San José de Isnos vzdálené ca 24 km od San Agustínu a ,,El Alto de las Piedras” vzdáleného dalších 7 km, kde je mimo jiné možno obdivovat kromě slavné sochy zvané „Doble Yo“ také četné hrobky pokryté velkými kamennými deskami.

san-agustin-650x439.jpg
SanAgustin-SanJoseIsnos-AltoIdolosCocodr
unnamed.jpg
06a4ed6d59e9248ea00d73976b2799b2.jpg

6.den: SAN AGUSTÍN - PALETARA - COCONUCO - POPAYÁN

Po snídani odjezd na sever na nejnepřístupnější část Kordillery po silnicích „kolumbijského masivu“, které se vyznačují nádhernou andskou krajinou. Projedeme přes PALETARA, kde si nesmíme nechat ujít příležitost ochutnat typickou „aguapanela“ (typický andský nápoj skládající se z infuze „panely“, (lisovaného třtinového cukru), který se pije místo čaje doprovázeného typickým regionálním sýrem. Krátkou zastávku zasvětíme návštěvě ,,Estrecho del Magdalena” (úžiny Magdaleny), velkolepého přírodního úkazu! Tuto nádhernou scenérii vytváří řeka Magdalena, která je náhle nucena drasticky se zmenšit, dokud nedosáhne šířky pouhých 2,20 metrů, aby se vklouzla mezi kameny ve víru vody. Projedeme kolem městečka COCONUCO proslulého svými sirnými termálními vodami. Večerní příjezd do koloniálního POPAYÁNU.

Vista_Estrecho.jpg
Popayan.jpg
popayan.jpg
hermosa-popayan.jpg
download.jpg

7.den: POPAYÁN - SILVIA - CALI

Po snídani odjezd na severovýchod, do malého městečka SILVIA. Tato charakteristická horská vesnice, která se nachází ve výšce 2.650 metrů nad mořem v Andách, je známá tím, že představuje „hlavní město“ domorodého obyvatelstva indiánů ,,Guambianos”, kteří žijí různě v okolních vesnicích. Guambianos, jejichž počet se odhaduje na celkem asi 12.000 jedinců, jsou pokorní lidé, kteří se věnují hlavně zemědělství a tkaní, představují jednu z nejzajímavějších etnických skupin v Kolumbii; mluví svým vlastním jazykem a nosí tradiční oblečení charakterizované černými buřinami a sukněmi, které nosí také muži (obvykle jiné barvy než ženy). Každé úterý tato zajímavá populace sestupuje z malých vesnic roztroušených po okolí, aby dorazila do centra Silvie, což vedlo ke vzniku týdenního trhu, který, jak se u venkovských obyvatel vždy stává, je důležitým okamžikem pro prodej jejich produktů a nákup základních potřeb, ale také jednoduše agregace; proto jsme si během naší cesty do Kolumbie nemohli nechat ujít toto důležité setkání. Pokračování do města salsy CALI.

silvia-cauca-19682d82-87b7-4f2b-b1ba-dfa
29101292_1575109229269000_10491977609406
29177541_1575110192602237_91426919566677
images.jpg
foto-migeul-varona-aer57-cmv122017-67-co
DTvrr6_W4AADRS_.jpg
29063677_1575107349269188_86181058580200

8.den: CALI - SALENTO

Po snídani krátká prohlídka koloniálního centra CALI, město založil Sebastián de Belalcázar v roce 1536, jedná se tak o jedno z nejstarších kolumbijských měst. Cali je od Pacifiku vzdáleno pouhých 114 kilometrů a je přímo napojeno na přístavní město Buenaventura. Krátká zastávka v ,,kočičím” parku, ve kterém jsou různě rozmístěny sochy koček, každá z nich má svůj příběh a představuje charakteristické prvky města. Pokračování do nejvýznamnější oblasti kávovníkových plantáží ,,Eje cafetero” do malého městečka SALENTO, které slouží jako vstupní brána do Národního parku ,,Los Nevados”, který kulminuje ledovcový stratovulkán ,,Nevado del Ruiz” se svou nadmořskou výškou 5.321 metrů.

Iglesia_La_Ermita_en_Cali,_Colombia.jpg
plaza-de-cayzedo-cali-colombia.jpg
images.jpg

9.den: SALENTO - VALLE DEL COCORA

Po snídani se vydáme prozkoumat jednu z nejmalebnějších částí regionu ,,Eje cafetero” (kávovníková osa) rozprostírající se na 6 kolumbijských departamentech, která byla v roce 2011 zapsána na seznam kulturních památek UNESCO pro svou jedinečnou krásu a zachování původní kultury, ačkoli původně až do začátku XX. století zde spíš převažovalo pěstění kaučuku. K hotelu budou přistaveny ,,Jeepy Willis”, které jsou pro tuto malebnou oblast velice typické a slouží především k přepravě kávy a banánů. Terénní cesta na základnu, odkud budeme mít možnost podniknout trek k voskovým palmám a na vyhlídku. Voskové palmy za dobrých podmínek dorůstají do 70 metrů. Je to největší jednoděložná rostlina na světě. Jeho listy jsou tmavě zelené a našedlé, s řapíky dlouhými přes 2 metry. Kmen je válcovitý, hladký a pokrytý voskem. Když listy umírají a padají, zanechávají kolem stonku černý prsten. Je to chráněný druh. Ceroxylon quindiuense roste extrémně vysoko a žije více než sto let. Studoval ji Alexander von Humboldt v roce 1801. Jedná se o rostlinu, které hrozí vyhynutí. Je to národní strom Kolumbie! Poobědvat můžeme v některé z místních typických restaurací. Návrat do jeepů a přejezd do kávovníkové haciendy ,,EL OCASO”, kde se seznámíme s procesem pěstění kávy. Věděli jste, že kávové bobule jsou sladké? Po ukončení exkurze degustace té nejlepší kávy a možnost zakoupení. Návrat do Salenta a osobní volno. Doporučujeme procházku pěším koridorem, ve kterém natrefíte na spoustu obchůdků se suvenýry a spoustu útulných barů a restaurací.

La Palma de Cera del Quindío necesita es
Káva v Salentu: zájezd do Kolumbie
Kolumbie zájezdy, Mexiko zájezdy
Údolí Cocora: zájezd do Kolumbie
Údolí Cocora: zájezd do Kolumbie

10.den: SALENTO - TERMÁLY V SANTA ROSA DEL CABAL - MEDELLÍN

Po snídani jízda klikatou panoramatickou cestou s úžasnými výhledy k termálním pramenům v SANTA ROSA DE CABAL, oblasti, která je také vyhlášená těmi nejlepšími klobásami. V Guinessově knize rekordů mají prvenství, ta nejdelší na světě o délce 1.850 metrů pochází právě odtud! Po teplé koupeli zastávka na dobrou klobásu a pokračování do MEDELLÍNU, města věčného jara, které nevalně proslulo zásluhou Pabla Escobara. Dnes se Medellín pyšní nejmodernější infrastrukturou v zemi a je kolumbijským centrem módy. Město má své metro a ,,metrocable” (lanovka), která spojuje centrum města se vzdálenými slumy nacházející se na svazích města.

Termály Santa Rosa: zájezd do Kolumbie
Termály Santa Rosa: zájezd do Kolumbie
Termály Santa Rosa: zájezd do Kolumbie
Termály Santa Rosa: zájezd do Kolumbie
Termály Santa Rosa: zájezd do Kolumbie

11.den: MEDELLÍN

Po snídani nás čeká prohlídka druhého největšího města v Kolumbii, MEDELLÍN. Navštívíme vyhlídku ,,Pueblito Paisá”, jedná se o repliku typické vesnice regionu Antioquia s malou tržnicí a stánky s občerstvením na kopečku Nutibara, odkud uvidíme na celé město. Doporučujeme ochutnat některý z exotických ovocných koktejlů, který nikde jinde neochutnáte! Pokračování na Boterovo náměstí, kde budeme obdivovat sochy Fernanda Botera, významného kolumbijského malíře a sochaře, který se proslavil tvorbou předimenzovaných lidí a zvířat. Přesun na zastávku metra, odkud pak vyjedeme lanovkou do parku Arví, který se nachází nad městem a vede nad 13. komunou, ve které se za dob Escobara ukrývali zločinci. Právě díky propojení komuny s centrem města se i tato čtvrt začlenila do pracovního procesu. Pokračování do další komuny, kde nás bývalí členové nebezpečného gangu zasvětí do jejich ,,graffiti art” a ,,street dance”. Tato komuna je dnes k nepoznání, zatímco ještě před pár lety by se sem neodvážil ani ten nejotrlejší jedinec, dnes se to tady turisty jen hemží. Místní  populace tak našla nový způsob života a udělá jim radost, když si u nich koupíme alespoň obrázek. Odpolední návrat do hotelu.

Medellín: zájezd do Kolumbie
Medellín: zájezd do Kolumbie
Poznávací zájezd do Kolumbie listopad 2018
Medellín: zájezd do Kolumbie
communa-13-street-art.jpg
comuna_13.jpg
Medellín: zájezd do Kolumbie

12.den: MEDELLÍN - PŘEHRADA GUATAPÉ - PIEDRA DEL PEŇOL

Po snídani přejezd k přehradě GUATAPÉ, pro mnohé ,,údolí slz”. Dříve tady žili zemědělci a pěstovali rajčata, kukuřici, maniok, cibuli a banány. Před průmyslovým rozmachem hlavního města departementu Medellín a údolí Aburrá, přehrada neexistovala. Už v roce 1926 se začalo uvažovat o jiném způsobu dodávek energie do země, něco přírodního a průmyslového, jako jsou slavné vodní elektrárny. Na mapě byl strategický prostor, který měl řeku, která by se při správném použití mohla stát záchranou veřejného a soukromého ekonomického projektu. Řeka Nare tak byla později jistým hurikánem bolesti pro celou populaci. V roce 1957 byly provedeny definitivní studie a v roce 1961 byla oficiálně zahájena výstavba nádrže El Peňol-Guatapé. V roce 1978 došlo k zavodnění. Nikomu nevadilo, že jeho obyvatelé z velké části odmítli, nebo že byly pořádány sociální demonstrace, aby se tak nestalo. Replika původní vesnice tak byla vybudovaná jinde a dnes se místo pro svou malebnost, těší nevídanému zájmu turistů. Místo si zamiloval i slavný Pablo Escobar a nechal si tu vystavět miliónovou haciendu. Projedeme se ve člunu a budeme míjet nádherné přírodní scenérie, s čnícím se monolitem v pozadí a neunikne nám ani vypálená ,,Finca Manuela”, která kdysi patřila slavnému narkobaronovi Pablovi. Dnes už z jejího dávného lesku zbyla pouze zčernalá ruina a popel. Procházka malebným městečkem Guatapé, kde nás uchvátí typická architektura ve stylu ,,paisa” s nádherně zdobenými sokly pastelovými barvami s přírodními motivy. Výstup na monolit, ze kterého budeme mít přehradu jako na dlani. Nahoru vede 740 schodů! Návrat do Medellínu.

Poznávací zájezd do Kolumbie
Guatapé: zájezd do Kolumbie
Guatapé: zájezd do Kolumbie
Guatapé: zájezd do Kolumbie
Poznávací zájezd do Kolumbie
Guatapé: zájezd do Kolumbie
Poznávací zájezd do Kolumbie

13.den: MEDELLÍN - SANTA MARTA - RODADERO

Přelet z Medellínu do Santa Marty. Z letiště v Santa Marta transfer do letoviska Rodadero a možnost koupání. Rodadero je rušné letovisko plné barů, restaurací a živé hudby.

Rodadero: zájezd do Kolumbie
Rodadero: zájezd do Kolumbie
Rodadero: zájezd do Kolumbie

14.den: NP TAYRONA A TREK K MYSU CABO SAN JUAN DEL GUÍA

Tento den nás čeká překrásný zážitek v NP TAYRONA. Autobus nás přiveze ke vstupní bráně parku, kde podnikneme dvouhodinový trek k nejfotografovanějšímu místu parku ,,CABO SAN JUAN DEL GUÍA”, budeme míjet zátoku Arrecife, jednu z nejkrásnějších pláží ,,La Piscina”, kde je možno si zašnorchlovat, budeme procházet palmovým hájem, kde indiáni Kogui nabízejí čerstvou pomerančovou šťávu. Odpolední koupání a nocleh pod širým nebem v hamakách. Je to neuvěřitelný zážitek!

Tayrona: zájezd do Kolumbie, NP Tayrona
Tayrona: zájezd do Kolumbie, NP Tayrona
Poznávací zájezd do Kolumbie listopad 2018
Poznávací zájezd do Kolumbie listopad 2018
Poznávací zájezd do Kolumbie listopad 2018
Tayrona: zájezd do Kolumbie, NP Tayrona
Poznávací zájezd do Kolumbie, Tayrona San Juan de Guía
Tayrona: zájezd do Kolumbie, NP Tayrona

15.den: TAYRONA - RIOHACHA - MANAURE - URIBIA - WAYUU - POUŠŤ CARRIZAL - CABO DE LA VELA

Velice brzy ráno odjezd do Riohacha, kde nastoupíme do terénních vozů a budeme pokračovat na sever po silnici podél pobřeží, směrem k venezuelské hranici. Projedeme okolo solnice SALINE DE MANAURE, nacházející se poblíž stejnojmenného města rozkládající se na ploše asi 4 200 hektarů. Brzy ráno, při menším žáru slunce, místní obyvatelé patřící k etnické skupině Wayuu, tu pracují v extrémních podmínkách a extrahují sůl, která se tvoří ve velkých brakických vodních bažinách, a poté ji uspořádají do malých hromádek, které se světlem slunce nabírá surrealistické barvy. Po této zajímavé zastávce budeme pokračovat do URIBIE, města založeného Eduardem Londoňem a skupinou kapucínů v roce 1935, které má aktuálně asi 120 000 obyvatel. Město představuje „domorodé hlavní město“ Kolumbie, protože je obýváno hlavně obyvateli indiánů WAYUU. Tato hrdá a nezávislá populace se nepovažuje za kolumbijskou ani venezuelskou, ale za něco odděleného. Ve skutečnosti mají svou vlastní historii a svou vlastní kulturní identitu. V minulosti se mylně věřilo, že tento lid je nevědomý a nepřátelský. Ačkoli vypadají jako drsní lidé, jsou Wayuové extrémně jednoduché a velkorysé povahy a také zvědaví na těch pár turistů, kteří zavítají do těchto vzdálených oblastí. Po odjezdu z UrIbie budeme pokračovat v cestě, dokud nedorazíme do pouště DESIERTO DE CARRIZAL, která se charakterizuje velkými zlatými dunami, které se svažují dolý k moři a vytvářejí neuvěřitelný kontrast barev. Po krátké zastávce na nejkrásnějších místech budeme pokračovat do CABO DE LA VELA, vzdálené rybářské vesnice indiánů Wayuu na poloostrově Guajira, která je dnes naším cílem. Rybáři zde žijí v jednoduchých chatkách postavených z „yotojoro“, vnitřní části „kardonového“ kaktusu, který hojně roste v těchto pouštních oblastech. Vesnice nese jméno podle mysu s výhledem na moře na jednom z nejkrásnějších míst v celé Guajiře. Ubytování v místní Rancheria, která se skládá z jednoduchých cabaňas se společnou koupelnou, spaní v hamakách. Čas k návštěvě pláže ,,Playa del Pilón” a ,,Pilón de Azúcar”, která se nachází pod písečným kopcem ve tvaru pyramidy, kde se snoubí Karibské moře a pouš'ť a vytváří kontrast barev, který vás zejména v teplém večerním světle unese. Nesmíme si nechat ujít jedinečný západ slunce u majáku, vzdáleného asi 45 minut pěšky.

Salinas de Manaure es el patrimonio de l
Poznávací zájezd do Kolumbie
faro-cabo-san-antonio_9_2_3_4.jpg
Výlet Cabo de la Vela Kolumbie
images.jpg
Výlet do pouště Guajira Pilon de Azucar

16.den: CABO VELA - JEPÍRACHI - PUERTO BOLÍVAR - BAHÍA HONDA - PLAYA TAROA - PUNTA GALLINAS

Po snídani odjezd z CABO DE LA VELA a pokračování dál na sever, až dorazíme k eolickému parku v JEÍRACHI; slovo Jepírachi v jazyce Wayuu znamená „Větry přicházející od severovýchodu“. Jedná se o první větrný experiment v Kolumbii a také o pilotní projekt, který je součástí širšího výzkumného programu alternativních a obnovitelných energií, který by se v blízké budoucnosti mohl stát nepostradatelným; je důležité zdůraznit, že výstavba této velké větrné farmy byla provedena se souhlasem Wayuu Community pro využití jejich území. Poté projedeme přístavem PUERTO BOLIVAR, největšího obchodního přístavu v zemi, a pak se dostaneme k BAHÍA HONDA, krásné zátoce v Guajira Alta, vzdálené pouhých 64 km od hranice s Venezuelou. Poobědváme v místní Rancherii, která se nachází v kouzelné poloze u moře. Pokračování po stále působivějšíh písečnýh dunách až do výšky 60 metrů vrhajících se do tyrkysových mořských vod. Dorazíme na PLAYA TAROA, považovanou za nejkrásnější pláž v celé Kolumbii, kde je možné sklouznout do vody z vrcholu velmi vysoké duny. Zde budeme moci počkat na západ slunce a poté pokračovat dále, dokud nedorazíme do PUNTA GALLINAS, nejsevernějšího bodu Jižní Ameriky - jednoduše definovaného jako mystický - nacházejícího se kousek od linie Maracaibo a Venezuely, kde žije v míru malá skupina indiánů Wayuu, kteří se věnují rybolovu. Ubytování v místním hostelu skládajícího se z jednoduchých cabaňas u moře se společnou koupelnou a spaní v hamakách. Rybí večeře.

Poznávací zájezd do Kolumbie
Poznávací zájezd do Kolumbie, poušť Guajira
punta-gallinas.jpg
Poznávací zájezd do Kolumbie
Poznávací zájezd do Kolumbie, Guajira Wayuu

17.den: PUNTA GALLINAS - PUNTA AGUJA (BAHÍA HONDITA) - URIBIA - PALOMINO

Po snídani časný odjezd z Punta Gallinas směrem na jih a cesta na úzký poloostrov, který se vyznačuje nádhernými plážemi, až dorazíme na PUNTA AGUJA, která se nachází na jižním cípu stejného místa, odkud podnikneme výlet loďkou do BAHÍA HONDITA. Budeme sledovat soubor spálených červených útesů, které obklopují pláž, kde se láme smaragdová zeleň moře. Zvláštnost tohoto úseku je úzký průchod kanálu, propojený s širým mořem, a to natolik, že vypadá jako skutečná vnitřní laguna slaných vod; je proto vhodným místem pro život mnoha divokých zvířat, jako jsou želvy a krokodýli. Doplujeme na pláž Playa la Boquita, která se nachází na druhé straně laguny, kde znovu nastoupíme do terénníích vozů. Pokračování do URIBIE a dále do PALOMINA, kde si odpočineme po dlouhé cestě.

Poznávací zájezd do Kolumbie
Poznávací zájezd do Kolumbie
Poznávací zájezd do Kolumbie, poušť Guajira

18.den: PALOMINO

Po snídani den relax či fakultativních aktivit v PALOMINU. Tato vesnice leží na břehu Karibiku a nese jméno podle stejnojmenné řeky, která se zde vlévá do moře. Právě tady se zalíbilo mnohým Evropanům, kteří si zde našli nový domov. V Palominu se nachází spousta hostelů, chatiček a dalších primitivních ubytovacích zařízení, místo láká především dobrodruhy a trekaře, kteří odtud vyrážejí dále do Sierra Nevada objevovat indiánskou kulturu. Ti z Vás, kteří chtějí sjet řeku Palomino na nafukovacím kole, budou mít jedinečnou možnost vyzkoušet ,,tubing”, který je v Kolumbii poslední dobou velice populární.

Poznávací zájezd do Kolumbie
Poznávací zájezd do Kolumbie
playas-de-palomino.jpg
Poznávací zájezd do Kolumbie
german-alexis-lozano.jpg
Poznávací zájezd do Kolumbie
Poznávací zájezd do Kolumbie
Poznávací zájezd do Kolumbie

19.den: PALOMINO

Tento den budeme moct využít buď relaxem na pláži a ve vesnici, anebo využitím některé z aktivit, které se zde nabízejí. Ti zdatnější mohou podniknout trek do indiánské vesnice a seznámit se s kulturou Arhuaca.

col-arh-jm-12_screen.jpg
unnamed.jpg
1589755859.jpg
galeria-arahuacos-7.jpg

20.den: PALOMINO - CARTAGENA DE ÍNDIAS

Po snídani přejezd do CARTAGENA DE ÍNDIAS, města, jehož historické jádro bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO, mající zhruba jeden milion obyvatel a nacházejícího se na dalekém severu země na pobřeží Karibského moře. Cartagena byla založena v roce 1533 Pedrem de Heredia na místě, kde kdysi stávala indiánská vesnice Calamari. Cartagena byla jedním z prvních měst Nového světa a díky své výhodné geografické poloze zaznamenala rychlý rozvoj a stala se nejdůežitějším španělským přístavem v Karibiku, po čemž toužili piráti, kteří město několikrát obléhali. Z mnoha obléhání stojí za zmínku, že Sir Francis Drake, který v roce 1586 vedl nejslavnější útok, zapálil město a držel ho jako rukojmí po více než sto dní. Po tomto strašlivém útoku Španělé, jakmile Cartagenu osvobodili, začali stavět velké opevnění Las Murallas“ skládající se z více než 11 kilometrů kamenných hradeb. Město si uchovává řadu památek důležité koloniální minulosti, všechny ve výborném stavu, které můžeme během našeho pobytu obdivovat. Vydáme se na procházku historického jádra ,,Ciudad amurallada”, skutečného koloniálního klenotu , během které budeme obdivovat ulice vznešeného paláce, parky a další hlavní památky včetně katedrály a kostela Santo Domingo, považovaného za nejstarší ve městě Projdeme náměstí ,,Plaza de Aduana”, zastavíme se u kostela ,,San Pedro de Claver”, budeme pokračovat ulicí, ve které se nachází starý inkviziční palác, půjdeme spletitými uličkami až k podloubí ,,Las Bóvedas”, které jsou typické malými obchůdky se suvenýry a řadou pestrobarevných černošek ,,Palenqueras” prodávající cukrovinky. Večer nás učaruje horká atmosféra salsy.

Cartagena: zájezd do Kolumbie
Cartagena: zájezd do Kolumbie
Cartagena: zájezd do Kolumbie
Cartagena: zájezd do Kolumbie
Cartagena: zájezd do Kolumbie
Cartagena: zájezd do Kolumbie
Cartagena: zájezd do Kolumbie
Cartagena: zájezd do Kolumbie
Cartagena: zájezd do Kolumbie
Cartagena: zájezd do Kolumbie

21.den:  CARTAGENA DE ÍNDIAS

Celodenní osobní volno k objevování města na vlastní pěst. Možnost fakultativních výletů do okolí. Jeden z nejoblíbenějších výletů je plavba ve člunu v mangrovové laguně a pozorování fauny, která si zde našla obživu. Jednou z dalších možností je návštěva vesnice ,,Palenque”, kde se usadili černoši, kteří utekli otrokářům. Další z možností je plavba na souostroví ,,Islas del Rosario” a pro ty, kteří by se rádi vykoupali v průzračné vodě, doporučujeme celodenní výlet na Playa Blanca.

22.den:  TRANSFER NA LETIŠTĚ CARTAGENA DE ÍNDIAS

Transfer na letiště a ,,Hasta pronto en Colombia”.

CENA ZÁJEZDU: na vyžádání dle počtu osob

Rezervace: gerencia@ranatours.co / WhatsApp: +34 658 679291

ZAHRNUJE:

21 x ubytování se snídaní, 2 x oběd, 2 x večeře

Soukromou dopravu po celou dobu zájezdu

Českého průvodce

Kolumbijské domorodé průvodce v parcích

NEZAHRNUJE:

Letenky

Vstupy, spropitné

Jinak neuvedenou stravu

Mezinárodní zdravotní připojištění

MOŽNOST PRODLOUŽENÍ ZÁJEZDU O ,,ZTRACENÉ MĚSTO VE SIERRA NEVADA"

Pouze pro fyzicky zdatnější jedince! Čtyřdenní trek (ca 50 km v nerovném terénu) deštným a mlžným lesem SIERRA NEVADY do nadm. výšky 1200 metrů. Cestou 3 x ubytování v jednoduše zařízených kempech. Jedinečná možnost seznámení se s indiánskou kulturou obývající Sierra Nevadu. Dechberoucí přírodní scenérie a spatření šamana.

PŘÍPLATEK: dle počtu osob

Poznávací zájezd do Kolumbie Ztracené Město listopad 2018
Poznávací zájezd do Kolumbie Ztracené Město listopad 2018
Poznávací zájezd do Kolumbie Ztracené Město listopad 2018
Poznávací zájezd do Kolumbie Ztracené Město listopad 2018
Poznávací zájezd do Kolumbie Ztracené Město listopad 2018
Poznávací zájezd do Kolumbie Ztracené Město listopad 2018
bottom of page