top of page
Poznávací zájezd do Kolumbie Bogota
Poznávací zájezd do Kolumbie Cartagena
Poznávací zájezd do Kolumbie Cartagena
FullSizeRender_edited.png
FullSizeRender_edited_edited_edited_edit
FullSizeRender_edited.png
IMG_5627_edited_edited_edited.png
Poznávací zájezd do Kolumbie Cartagena

KOLUMBIE & AMAZONIE & KARIBIK / 12 DNÍ

BOGOTÁ - MONSERRATE - LETICIA - AMAZONAS - MEDELLÍN - GUATAPÉ - CARTAGENA
Termín: garantované odjezdy od 2 PAX kdykoliv

1.den: BOGOTA - VÍTEJTE V KOLUMBII!

Přílet do BOGOTY  a přivítání českým průvodcem na letišti. Transfer do historického jádra do koloniálního hotelu  DE LA ÓPERA 5* (2 noci, snídaně).

2.den: MONSERRATE - BOLÍVAROVO NÁMĚSTÍ - MUZEUM ZLATA

Po snídani procházka k úpatí posvátného MONSERRATU, výjezd lanovkou nahoru a čas k návštěvě místní tržnice, kde můžete ochutnat typické produkty, jako např. čaj z koky, aromatica, canelazo, rompecalzón, či ochutnat místní specialitu ,,ajíaco” (hustá polévka).  Posléze pěší sestup do centra města a prohlídka historického jádra, návštěva muzea zlata, kde shlédnete největší sbírku prehispánského zlatnického umění. Procházka po Bolívarově náměstí a prohlídka malebné čtvrti ,,LA CANDELARIA”. Doporučujeme navštívit Boterovo muzeum, anebo ,,zlatou čtvrt", kde můžete nakoupit krásné zlatnické výrobky a smaragdy.

Poznávací zájezd do Kolumbie Bogota
Poznávací zájezd do Kolumbie Bogota
Poznávací zájezd do Kolumbie Bogota
Poznávací zájezd do Kolumbie Bogota
Poznávací zájezd do Kolumbie Bogota
IMG_8297.jpg
IMG_8261.jpg
IMG_9418.jpeg
IMG_0769.jpeg
7a277043-09b6-4bdb-957b-eac39324bb3f.JPG
IMG_9444.jpeg
IMG_9490.jpeg
IMG_9437.jpeg
IMG_9421.jpeg
a15ed3da-4d4f-4bae-8019-eeb47fe83032.JPG
34b78718-c425-412f-914e-105d9fd7c200.JPG

3.den: BOGOTA - LETICIA - AMAZONAS - CALANOA LODGE - NOČNÍ TREK

Po snídani transfer na letiště a přelet do hlavního města departamentu Amazonas LETICIA. Na letišti vás přivítá AJ mluvící aistent, který vás doveze do přístavu na řece AMAZONKA a za jeho asitence se nalodíte do člunu, kterým poplujete ca 1,5 hodiny až na místo, které obývají pouze indiánské komunity. Na molu vás budou čekat nosiči kufrů a welcome drink. Po registraci v lodgi odpolední relax a po večeři, jako úvod do následujícího dobrodružství začnete noční procházkou v pralese přírodní rezervace Calanoa se zkušenými domorodci, kteří mají znalosti předků a kteří s vámi objeví noc tohoto světa, který neodpočívá.. Zvuky tisíců hmyzu, zpěv žab, sov a nočních opic, rostliny kvetoucí v noci a fosforeskující houby vám budou doprovodem. Džungle je jiná ve dne a jiná v noci a mění se mezi obdobím deště a sucha. Ubytování v přírodním amazonském resortu CALANOA LODGE (3 noci, plná penze).

IMG_5561 2.jpeg
FullSizeRender.jpg
IMG_5752.jpg
FullSizeRender_edited.jpg
FullSizeRender.jpg
IMG_5638.jpg
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg
IMG_5761.jpg

4.den: NÁVŠTĚVA KOMUNITY VERGEL - NP AMACAYACU

Po snídani vás čeká návštěva indiánské komunity Vergel, kde vás přivítá ,,abuelo” který rád poví něco o tradicích své kultury, která postupem času a vlivem civilizace zvenčí zaniká. Poté dorazí četná rodina a ukážou vám své tradiční tance, když slaví ,,Rituál de la Pelazón”. (Tradiční rituál Tikunů, který se praktikuje od pradávna, když dívka z komunity dostane svůj první cyklus, zhruba v 11-12 letech. Děda, neboli ,,abuelo”

děvče na 8 měsíců zavře do speciální místnosti, kde celou dobu zůstává izolovaná, smí jí navštěvovat pouze starší ženy a babičky, které jí nosí jídlo a učí ji veškeré domácí práce jako tkaní, pletení košíků, tašek apod. mezitímco otec děvčete má na starosti, aby byl dostatek jídla a pití v den slavnosti. Nejočekávanější chvíle přichází poslední den izolace o půlnoci, kdy vyvedou děvče z uzavřené místnosti a posadí jej doprostřed maloky obklopené celou komunitou. Tam ji babičky začnou potírat hlavu a tělo posvátným černým olejem získaným z rostliny huita a začnou na ni lepit peří a věšet korále. Nakonec jí na hlavě z vlasů upletou spoustu malých drdůlků. Když jedna z babiček zvolá, že začíná Pelazón, všechny

ženy začnou okolo holčičky tančit a každá z nich jí jeden drdůlek i s kořeny vlasů vytrhne, dokud nezůstane bez jediného vlasu a se zakrvácenou hlavou. Tento proces je velmi bolestivý a má tímto symbolizovat vstup do nejednoduchého života spojeným s bolestí. Potom přichází očista. Babičky doprovodí holčičku k Amazonce, kde ji omyjí od krve a od černého oleje. Pak ji zavedou zpět do maloky, kde ji šaman provede očistný a ochranný rituál, aby zajistil, že se jí nezmocní zlí duchové. Oslavy doprovázené zpěvem a tancem pak trvají 3 dny a 3 noci). Dnes se tento rituál oslavuje o něco umírněněji, protože děti musí chodit do školy, tudíž holčičku mají v izolaci jen 3 měsíce a to o prázdninách. Ani

drdůlky už se nevytrhují s kořeny, nýbrž stříhají nůžkami. Návrat do lodge na oběd. Odpoledne procházka přírodní rezervací Calanoa do rokle Matamata, na hranici s přírodním parkem Amacayacu, kde vás vyzvedne kanoe a vrátíte se po vodě do Calanoa (pokud to vodní stav dovolí). Budete moci pozorovat krajinu vysoké a roklinové džungle, ptáky, opice a možná i některé savce, adaptace rostlin a hmyzu, dozvíte se o léčivých rostlinách, legendách a mýtech z domorodé vize lesa. V sezóně velké vody můžete proplouvat lužním lesem, což je úžasný zážitek.

FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender_edited.jpg
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg

5.den: OSTROV MOCAGUA - POZOROVÁNÍ RŮŽOVÝCH DELFÍNŮ

Dopolední procházka po ostrově Mocagua, považovaném za součást národního parku Amacayacu, s unikátními druhy flóry a fauny, kde uvidíte jezera s nádhernou Victoria Amazonica, největším lotosem na světě. (Alternativa: lov piraní). V období velké vody poplujete v kánoi, v období sucha pak pěšky. Odpolední výlet ve člunu na peruánské pobřeží za růžovými a šedými delfíny a za západem amazonského slunce, pokaždé jiný a se všemi barvami vesmíru.

Amazonas Leticia (1).jpeg.webp
maxresdefault.jpg
IMG_5817.jpeg
FullSizeRender.jpg
IMG_5860.jpeg
3-dias-en-el-amazonas-comunidad-indigena-mocagua-y-altamira-desde-leticia-1200-d5dca76.jpg
XULJIHYOPRBZXENWOGFQSLVZSI.jpeg
IMG_5767 2.jpeg
IMG_5760.jpg
FullSizeRender.jpg
48903b4f2a60e969fe5ebd1cecb93ad2.jpg
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg
IMG_5758.jpg
IMG_5759.jpg

6.den: NÁVRAT DO LETICIE A PŘELET DO MEDELLÍNU (PŘESTUP V BOGOTĚ)

Pokud si chcete přivstanout, můžete jít s naším průvodcem na pozorování ptáků v 5:30 ráno. Návrat do Leticie dle času odletu do Bogoty a dále do MEDELLÍNU. Z letiště transfer do hotelu POBLADO PLAZA 5* (3 noci, snídaně).

7.den: MEDELLÍN 

Po snídani nás čeká prohlídka druhého největšího města v Kolumbii, MEDELLÍN. Navštívíme vyhlídku ,,Pueblito Paisá”, jedná se o repliku typické vesnice regionu Antioquia s malou tržnicí a stánky s občerstvením na kopečku Nutibara, odkud uvidíme na celé město. Doporučujeme ochutnat některý z exotických ovocných koktejlů, který nikde jinde neochutnáte! Pokračování na Boterovo náměstí, kde budeme obdivovat sochy Fernanda Botera, významného kolumbijského malíře a sochaře, který se proslavil tvorbou předimenzovaných lidí a zvířat. Návštěva komuny, kde nás bývalí členové nebezpečného gangu zasvětí do jejich ,,graffiti art” a ,,street dance”. Tato komuna je dnes k nepoznání, zatímco ještě před pár lety by se sem neodvážil ani ten nejotrlejší turista, dnes se to tady turisty jen hemží. Místní populace tak našla nový způsob života a udělá jim radost, když si u nich koupíme alespoň obrázek. Odpolední návrat do hotelu.

lfe_3089.jpg
Excursiones desde Medellín
Medellín_plaza_Botero.jpg
IMG_2219.jpeg
IMG_2234.jpeg
IMG_2217.jpeg
FullSizeRender.jpg
IMG_2222.jpeg
IMG_2214.jpeg

08.den: MEDELLÍN - GUATAPÉ - PIEDRA DEL PEÑOL  

Po snídani přejezd k přehradě GUATAPÉ, pro mnohé ,,údolí slz”. Dříve tady žili zemědělci a pěstovali rajčata, kukuřici, maniok, cibuli a banány. Před průmyslovým rozmachem hlavního města departementu Medellín a údolí Aburrá, přehrada neexistovala. Už v roce 1926 se začalo uvažovat o jiném způsobu dodávek energie do země, něco přírodního a průmyslového, jako jsou slavné vodní elektrárny. Na mapě byl strategický prostor, který měl řeku, která by se při správném použití mohla stát záchranou veřejného a soukromého ekonomického projektu. Řeka Nare tak byla později jistým hurikánem bolesti pro celou populaci. V roce 1957 byly provedeny definitivní studie a v roce 1961 byla oficiálně zahájena výstavba nádrže El Peñol-Guatapé. V roce 1978 došlo k zavodnění. Nikomu nevadilo, že jeho obyvatelé z velké části odmítli, nebo že byly pořádány sociální demonstrace, aby se tak nestalo. Replika původní vesnice tak byla vybudovaná jinde a dnes se místo, pro svou malebnost, teší nevídanému zájmu turistů. Místo si zamiloval i slavný Pablo Escobar a nechal si tu vystavět miliónovou haciendu. Projedeme se ve člunu a budeme míjet nádherné přírodní scenérie, se čnícím se monolitem v pozadí a neunikne nám ani vypálená ,,Finca Manuela”, která kdysi patřila slavnému narkobaronovi Pablovi. Dnes už z jejího dávného lesku zbyla pouze zčernalá ruina. Procházka malebným městečkem Guatapé, kde nás uchvátí typická architektura ve stylu ,,paisa” s nádherně zdobenými sokly pastelovými barvami s přírodními motivy. Výstup na monolit PIEDRA DEL PEŇOL, ze kterého budeme mít přehradu jako na dlani. Nahoru vede 740 schodů! 

Agencia de Viajes en Colombia
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender (4).jpg
FullSizeRender.jpg
df65dcbc-06a5-479b-9c01-2b7291ab1355.JPG
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender (3).jpg
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender (1).jpg
FullSizeRender (2).jpg
FullSizeRender (1).jpg
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender (2).jpg
FullSizeRender (4).jpg
FullSizeRender (3).jpg
Poznávací zájezd do Kolumbie Medellín
Poznávací zájezd do Kolumbie Medellín
24d978d0-270d-44cc-b6c2-7c6a8cd64443.JPG

09.den: MEDELLÍN - CARTAGENA DE ÍNDIAS

Po snídani transfer na letiště v Ríonegro a přelet do koloniálního města CARTAGENA DE ÍNDIAS. Ubytování v hotelu DANN CARTAGENA 4* (3 noci, snídaně)

10.den: CARTAGENA DE ÍNDIAS

Prohlídka CARTAGENA DE ÍNDIAS, krásné koloniální město, které založili španělští konkvistadoři v XVI. století, zapsáno na seznam kulturních památek UNESCO. Pěší prohlídka historického jádra ,,Ciudad Amurallada” s povinným místním průvodcem. Projdeme ,,Plaza de Aduana”, navštívíme kostel ,,San Pedro de Claver”, projdeme ulicí, ve které se nachází starý inkviziční palác, pokračování spletitými uličkami až k podloubí ,,Las Bóvedas”, které jsou typické malými obchůdky se suvenýry a řadou pestrobarevných černošek prodávající cukrovinky. 

Poznávací zájezd do Kolumbie Cartagena
Poznávací zájezd do Kolumbie Cartagena
Poznávací zájezd do Kolumbie Cartagena
Poznávací zájezd do Kolumbie Cartagena
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg
FullSizeRender.jpg
Poznávací zájezd do Kolumbie Cartagena
Poznávací zájezd do Kolumbie Cartagena
Poznávací zájezd do Kolumbie Cartagena
FullSizeRender_edited.jpg
Poznávací zájezd do Kolumbie Cartagena

11.den: CARTAGENA DE ÍNDIAS

Relax u Karibského moře, možnost fakultativního výletu na ostrovy ,,Islas del Rosario" anebo Playa Blanca.

12.den: TRANSFER NA LETIŠTĚ V CARTAGENA DE ÍNDIAS

Transfer na letiště a ,,Hasta pronto en Colombia".

CENA ZÁJEZDU: 2.550 USD / OSOBA

ZAHRNUJE:

11 x ubytování ve výše uvedených hotelích

3 x plná penze

Soukromou dopravu po celou dobu zájezdu

Všechny vstupy a čluny

Kolumbijské průvodce v angličtině

NEZAHRNUJE:

Letenky (mezinárodní, vnitrostátní)

Mezinárodní zdravotní pojištění

Pojištění storna

Fakultativní výlety u Karibiku

Jinak neuvedenou stravu

Poznávací zájezd do Kolumbie Ztracené město

Rezervace: gerencia@ranatours.co / WhatsApp: +34 658 679291

MOŽNOST PRODLOUŽENÍ PROGRAMU DO ZTRACENÉHO MĚSTA / 17-21.den

FAKULTATIVNÍ  TREK  DO  ZTRACENÉHO  MĚSTA  VE  SIERRA  NEVADA

Pouze pro fyzicky zdatnější jedince! Pětidenní trek (ca 50 km v nerovném terénu) deštným a mlžným lesem SIERRA NEVADY do nadm. výšky 1200 metrů. Cestou 4 x ubytování v jednoduše zařízených kempech. Jedinečná možnost seznámení se s indiánskou kulturou obývající Sierra Nevadu. Dechberoucí přírodní scenérie a spatření ,,mama".

PŘÍPLATEK: dle počtu osob

Poznávací zájezd do Kolumbie Ztracené město
Poznávací zájezd do Kolumbie Ztracené město
Poznávací zájezd do Kolumbie Ztracené město
Poznávací zájezd do Kolumbie Ztracené město
Poznávací zájezd do Kolumbie Ztracené město
bottom of page