Poznávací zájezd Ekvádor & Galapágy / 17 dní / 06.04. - 24.04.2021

QUITO - VULKÁN QUILOTOA - INDIÁNSKÁ TRŽNICE V OTAVALO - LAGUNA CUICOCHA - AMAZONIE & PŘÍRODNÍ REZERVACE CUYABENO - BAŇOS & KOMUNITA WAYURI - GUAYAQUIL - GALAPÁGY (OSTROV SAN CRISTÓBAL - OSTROV SANTA CRUZ - OSTROV ISABELA - BALTRA)

1.denVÍTEJTE V EKVÁDORU!

Přílet do hlavního města Ekvádoru QUITO. Přivítání českým průvodcem na letišti a transfer do historického jádra města do koloniálního hotelu Colonial San Agustín 4* (4 noci, snídaně).

2.den: QUITO

Po snídani prohlídka historického centra QUITA (UNESCO), nejvýše položeného hl. města na světě (2.850m) a výjezd na posvátný vrcholek Panecillo s 45 m vysokou sochou Panny Marie, od které je nádherný výhled na město a okolní sopky. Poté prohlídka náměstí Plaza Grande s vládním palácem, katedrály, kostela La Compañía de Jesús a náměstí San Francisco s klášterem. Možnost návštěvy tržnice ,,Mercado Central”. Odpoledne osobní volno k toulkám po městě. 

3.den: LAGUNA QUILOTOA - TIGUA - TOACHI

Po snídani vyrazíme krásnou andskou krajinou směrem na jih, do oblasti QUILOTOA. Naše první zastávka bude na vyhlídce ,,Shalalá”, odkud budeme pozorovat krásnou lagunu Quilotoa s neuvěřitelnými tyrkyzovými odstíny. Laguna se nachází uprostřed kráteru sopky Quilotoa a je považována za jednu z nejkrásnějších vulkanických lagun na světě! Budeme mít jedinečnou možnost sestoupit po svazích kráteru až k laguně, kde se zájemci budou moct svézt v kajaku. Cesta zpět nahoru je poněkud náročná, proto méně zdatným lidem doporučujeme vyjet na mule. Krátká zastávka v řemeslnické dílně ve vesničce TIGUA, která je známá svými malbami. Před návratem do Quita ještě provedeme krátkou zastávku nad kaňonem řeky TOACHI. Návrat do Quita.

4.den: ZASTÁVKA NA ROVNÍKU - TRŽNICE V OTAVALU - LAGUNA CUICOCHA

Dnes navštívíme hlavní turistické atrakce provincie Imbabura. Projedeme údolím Guayallabamba až ke slunečním hodinám Quitsato, místem, kterým prochází rovník, čili ,,ecuador”. Místní průvodce nás zasvětí do minulosti a prozradí nám, jak indiáni měřili slunovrat a rovnodennost. Provedeme krátkou zastávku na vyhlídce San Pablo a namíříme do OTAVALA, kde navštívíme místní indiánskou tržnici. Budeme pokračovat k vodopádu Peguche, nádherné spirituální místo, kde se místní lidé Inti Raumi posvátně koupou, dobrodružství pokračuje dále k laguně CUICOCHA v rezervaci Cotacachi - Cayapas. Odpolední návrat do Quita. 

5.den: PŘÍRODNÍ REZERVACE CUYABENO (AMAZONIE)

Velice brzy ráno, ve 03:00 odjezd do amazonského pralesa. Po cestě zastávka na snídani v Lago Agrio a pokračování k malému říčnímu přístavu, odkud dále poplujeme ve člunu do přírodní rezervace ,,CUYABENO WILDLIFE RESERVE”, která je považována za jednu z nejkrásnějších rezervací v Amazonii v Ekvádoru. Cuyabeno má neuvěřitelnou biodiverzitu! Cesta dále do resortu, kde se ubytujeme a poobědváme. Posléze se vydáme po vodě do okolí, kde budeme sledovat opice, papoušky, motýly morfos a pokud budeme mít štěstí, spatříme i říční růžové delfíny! Vydáme se až k laguně, kde budeme svědky kouzelného západu slunce. Za stmívání návrat do lodge, večeře a nocleh. Ubytování v Delfín Lodge (3 noci, plná penze).

6.den: PŘÍRODNÍ REZERVACE CUYABENO (AMAZONIE)

Dnešní den nás čeká celá řada dobrodružství! Zažijeme probouzení džungle, budeme se prodírat mezi hustými porosty a sledovat faunu, místní průvodce nás zasvětí do tajemna léčivých rostlin a pokud budeme mít štěstí, setkáme se se šamanem a malinko ochutnáme halucinogenní nápoj ayahuasca! Ti odvážnější budou mít možnost se vykoupat v kalných amazonských vodách. Nakonec se za setmění vydáme vstříc krokodýlům a dalším nočním tvorům. 

7.den:  CUYABENO - BAŇOS

Po snídani, v 07:00 ráno vyplujeme z lodge zpět do malého říčního přístavu, kde bude přistaven autobus a amazonskou panoramatickou cestou se vydáme do andského termálního městečka BAŇOS ležícího na úpatí sopky Tungurahua, které je typické svou zachovalou koloniální architekturou. Budeme míjet krásná údolí, po cestě zastavíme na vyhlídce s houpačkou v nebesích a u vodopádů ,,Pailón del Diablo”. Večerní procházka po městečku s možností koupání v termálních bazénech. Doporučujeme navštívit některý z početných masérských salónů Ubytování v hotelu Hosteria y Spa Isla de Baňos (2 noci, snídaně).

8.den:  ŘEKA PASTAZA & KOMUNITA WAYURI

Po snídani se vydáme k řece PASTAZA a za doprovodu náčelníka podnikneme krátkou plavbu v indiánských kánoích. Pak se přesuneme k posvátnému vodopádu, kde místní komunita před svítáním podniká rituální koupele. Na místě se zachovala velká kamenná stéla s božskými maskami. Po osvěžující koupeli se přesuneme na místo, kde žije kmen WAYURI a kde nám amazonské slečny předvedou své tance v listových sukních. Večerní návrat do Baňos a osobní volno. 

9.den:  BAŇOS - GUAYAQUIL

Po snídani nás čeká delší panoramatický přejezd ze svahů And do nížin, kde se pěstuje kakao, cukrová třtina, banány a další exotické plodiny. Nejkvalitnější kakao na světě se pěstuje právě tady, v povodí řeky Guayas a Ekvádor patří mezi největší vývozce kakaa na světě! Nejlepší čokoláda ,,Pacari” se vyrábí právě v Ekvádoru! Pokračování do největšího města Ekvádoru, GUAYAQUIL. Odpolední procházka po nábřeží Malecón 2000. Ubytování v hotelu Continental 4* (snídaně).

10.den:  GUAYAQUIL - OSTROV SAN CRISTOBAL (GALAPÁGY)

Po snídani transfer na nedaleké letiště a přelet na ostrov SAN CRISTOBAL do přístavu Puerto Baquerizo Moreno. Transfer do hotýlku Mar Azul (snídaně). Odpoledne osobní volno ke koupání. Můžete navštívit pláž ,,Playa Mann”, tato pláž bývá zpravidla hodně zaplněná turisty i místními, jelikož se nachází v blízkosti centra a přístavu. Hned opodál je maják obklopen černými lávovými kameny posetými spoustou různobarevných krabů! Pokud se rádi projdete, doporučuji navštívit pláž ,,Punta Carola” a vyhlídku ,,Mirador Cerro Tijeretas”. Pod vyhlídkou vede stezka k ,,Muelle Tijeretas”, kde se také můžete vykoupat. Další možností je využít místní taxi a za 4 USD se dopravit na pláž ,,Playa Lobería”. Tuto pláž Vám vřele doporučuji, jak už sám název napovídá, je obzvlášť oblíbená u mořských vlků, kteří Vám zde po celou dobu budou dělat společnost. Vyčkejte na kouzelný západ slunce! Nazpátek si můžete udělat procházku a do přístavu Baquerizo Moreno dojít pěšky. Povečeřet pak můžete v některé z místních hospůdek a nenechejte si ujít romantickou večerní procházku po nábřeží za křiku mořských vlků.

11.den:  OSTROV SAN CRISTOBAL (GALAPÁGY)

Po snídani se můžete buď věnovat relaxu a procházkám po ostrově, anebo si můžete zakoupit některou z nabízených fakultativních aktivit. Pro ty, kteří nešnorchlují nabízíme následující: 1/2 denní TOUR PARTE ALTA / 60 USD - (minimální účast 5 lidí, zahrnuje místního a českého průvodce. Navštívíte želví farmu ,,La Galapaguera” kde budete mít možnost spatřit sloní želvy, vystoupíte na vulkán ,,El Junco”, odkud budete mít nádherný výhled do okolí a navštívíte pláž ,,Playa Chino”, kde se pokocháte nespoutanou přírodou.
UPOZORNĚNÍ: NA OSTROVECH JE ZAKÁZÁN POHYB VÍCE NEŽ 8-MI LIDÍ SPOLEČNĚ BEZ PRŮVODCE!!!

TOUR 360° - FAKULTATIVNÍ VÝLET

Pro milovníky jízdy ve člunu a šnorchlování se nabízí celodenní výlet TOUR 360° / 160 USD , kdy objedete ve člunu celý ostrov, zastavíte se na 3 místech, kde budete šnorchlovat a pokud budete mít štěstí, u útesu ,,León Dormido” si zaplavete se žraloky kladivouny. Na pláži ,,Playa Sardinas” si vychutnáte překrásné přírodní scenérie a na špičce ostrova ,,Punta Pitt” spatříte ptáky s modrými ploutvemi! Minimální účast 1 osoba, která bude přiřazena ke skupince s AJ průvodcem.

12.den:  OSTROV SAN CRISTOBAL - OSTROV SANTA CRUZ - OSTROV ISABELA (GALAPÁGY)

Po snídani brzy ráno přejdeme do přístavu, kde bude připravený člun, který nás dopraví na ostrov SANTA CRUZ. Po zhruba dvouhodinové plavbě doplujeme do přístavu Puerto Ayora a menším člunem doplujeme na pláž ,,Playa Alemán”, odkud s místním průvodcem podnikneme kratší trek kaktusovými stezkami až k rozvalinám, kterými protéká poloslaná voda vhodná ke koupání. Pokračování na vyhlídku a návrat do přístavu. Přestup na další člun a pokračování na ostrov ISABELA do přístavu Villamil. Ubytování v hostelu Gran Tortuga (snídaně) a zbytek odpoledne osobní volno, které můžete využít ke koupání, anebo procházkám podél pláže.

13.den:  OSTROV ISABELA - VULKÁN SIERRA NEGRA (GALAPÁGY)

Po snídani nás čeká půldenní výlet s místním průvodcem na sopku SIERRA NEGRA, jedná se o nejvyšší a jeden z nejaktivnějších vulkánů celého souostroví a jeho severní strana bývá zpravidla zahalena do oblaků a mlhy, což způsobuje bujný růst vegetace. V této oblasti se usadili jedni z prvních obyvatel souostroví! Část v přístavu Villamil a druhá část v Santo Tomás, zhruba 20 km směrem do hor do vnitrozemí. Tato sopka má navíc jeden z největších kotlů na světě! Jakmile dorazíte k okraji kráteru, můžete sestoupit dolů až k sopečným výparům. Po cestě uvidíte různé druhy lávy, dle stáří a spatříte např. volavky bílé. Po obědě návrat do přístavu Villamil a zbytek odpoledne osobní volno, které můžete využít k návštěvě želví farmy ,,La Galapaguera” a vyznačenou stezkou pak dojít na místo, kde loví růžoví plameňáci. Po cestě budete míjet spoustu mořských leguánů, kteří jsou charakterističtí svým prehistorickým vzhledem. Ubytování v hostelu Gran Tortuga (snídaně).

14.den:  OSTROV ISABELA (TINTORERAS) - OSTROV SANTA CRUZ (GALAPÁGY)

Po snídani nás čeká půldenní výlet TINTORERAS ve člunu s místním průvodcem na místa, kde spatříme galapážské tučňáky, ptáky s modrými ploutvemi, spoustu mořských leguánů s prehistorickým vzhledem, zašnorchlujeme si s korálovými rybičkami a projdeme se po lávových kamenech! Odpoledne plavba na ostrov SANTA CRUZ. Ubytování v hostelu Sueňos Silvestres (snídaně).

15.den:  OSTROV SANTA CRUZ (GALAPÁGY)

Na výběr bude z několika fakultativních aktivit. Pěší TOUR TORTUGA BAY / 30 USD s místním průvodcem, navštívíte jednu z nejkrásnějších pláží na ostrově, anebo TOUR PARTE ALTA / 40 USD (minimální účast 5 osob), půldenní výlet k lávovým tunelům minibusem s místním průvodcem se zastávkou na ranči. Ti z Vás, kteří by rádi navštívili některý z dalších ostrovů se nabízí tyto celodenní výlety: OSTROV SEYMOUR / 300 USD (zahrnuje místního průvodce v AJ, plavbu na jachtě a oběd), OSTROV BARTOLOMÉ / 360 USD, je to jeden z nejfotografovanějších ostrovů s lunární krajinou (zahrnuje místního průvodce v AJ, plavbu na jachtě a oběd), OSTROV SANTA Fé & ŠNORCHL / 170 USD (zahrnuje instruktora v AJ, plavbu ve člunu a oběd) a OSTROV FLOREANA / 240 USD, ostrov pirátů obestřený legendami (zahrnuje místního průvodce v AJ, plavbu ve člunu a občerstvení). Ubytování v hostelu Sueňos Silvestres (snídaně).

TOUR TORTUGA BAY

TOUR PARTE ALTA  (LÁVOVÉ TUNELY)

TOUR OSTROV SEYMOUR

TOUR OSTROV BARTOLOMÉ

16.den:  OSTROV SANTA CRUZ - BALTRA  (GALAPÁGY) - GUAYAQUIL

Brzy ráno transfer na ostrov BALTRA a odlet do GUAYAQUILU. Transfer na hotel Continental 4* (snídaně).

17.den:  GUAYAQUIL TRANSFER NA LETIŠTĚ

Transfer na letiště a ,,Hasta pronto en Ecuador"!

Cena zájezdu: 2.600 USD / osoba (min. počet 16 osob)

Rezervace: gerencia@ranatours.co / WhatsApp: +34 658 679291

CENA ZAHRNUJE:

Vsšechny transfery z letiští na hotely

Soukromý autobus v Ekvádoru
16 x ubytování se snídaní
Všechny vstupy a čluny uvedeny v programu

Českého průvodce + místní povinné průvodce

Výlety na Galapágách

CENA NEZAHRNUJE:

Mezinárodní letenku

Letenku z Ekvádoru na Galapágy
Zdravotní zahraniční připojištění
Zpropitné řidiči/průvodci v Ekvádoru 2-3 USD osoba / den

Jinak neuvedenou stravu
Fakultativní výlety na ostrově Santa Cruz a San Cristobal

Povinný poplatek za vstup na Galapágy 120 USD