Magický Chiapas & Yucatán / 6 dní - 5 nocí / jaro 2021

CANCÚN - UXMAL - CAMPECHE - PALENQUE - AGUA AZUL - VODOPÁDY MISOL-HA - YAXCHILÁN - LAKANDONŠTÍ INDIÁNI - BECAN - LAGUNA 7-MI BAREV BACALAR - TULUM

1.den: CANCÚN - UXMAL - CAMPECHE

Ráno odjezd do UXMALU, starého mayského sídla, kde staří Mayové uctívali Boha Deště Chaaca (čti Čáka). Budeme obdivovat Kouzelníkovu pyramidu a spoustu dalších pamětihodností. Místo je typické svými ,,chultúny”, ve kterých Mayové shromažďovali dešťovou vodu a zoomorfními reliéfy znázorňujícími Chaaca. Přesun do pirátského CAMPECHE, jehož typická koloniální architektura byla zapsána na seznam UNESCO.  Ubytování v koloniálním hotelu H177 4*.

2.den: CAMPECHE - PALENQUE

Po snídani delší přejezd do indiánského státu Chiapas, kde zavítáme do prehispánského archeologického naleziště PALENQUE, které zde vybudovala jedna z nejvyspělejších civilizací, Mayové, na začátku tisíciletí. V VIII. století n.l. Město zažívalo rozkvět, zásluhou mocného krále Pakala, jenž je pochován v hrobce, kterou si sám ještě za svého života navrhoval a kterou pak nechal dokončit jeho prvorozený syn. Navštívíme hrobku Červené královny, Pakalovy ženy. Po ukončení návštěvy přesun do přírodního resortu Nututun 4*, koupání v hotelovém bazénu za křiku vřešťanů a nocleh.

3.den: PALENQUE - YAXCHILÁN - LAKANDONŠTÍ  INDIÁNI

Po snídani přejezd k řece Usumacinta, která tvoří přírodní hranci s Guatemalou. Nasedneme do člunu a poplujeme hlouběji do džungle, kde se po staletí ukrývalo bývalé mayské sídlo YAXCHILÁN. Projdeme labyrintem a vystoupáme na vrchol pyramidy, kde se ukrývá bezhlavý král. Po ukončení návštěvy návrat po řece Usumacinta do přístavu a kratší přesun k lakandonským indiánům, kteří nás provedou lesem a ukážou svá místa. Nocleh v bungalowech.

Zájezdy do Mexika

4.den: TYRKYZOVÁ  ŘEKA  AGUA AZUL  &  VODOPÁDY  MISOL-HA

Po snídani přejezd k tyrkyzové řece AGUA AZUL a koupání. Na místě se nachází spousta stánků se suvenýry a restaurací, můžete zde také podniknout trek podél řeky a kochat se krásami panenské přírody. Po cestě zpět do Palenque se zastavíme u vodopádu MISOL-HA, kde můžeme prozkoumat jeskyni, ve které se rodí řeka. Nocleh v přírodním resortu Nututun 4* za křiku opic.

5.den: PALENQUE - BECAN

Po snídani delší přejezd do státu Campeche, kde navštívíme staré mayské sídlo BECAN, což v překladu znamená ,,Hadí stezka”. Toto místo bylo nezvykle obklopeno hlubokým vodním příkopem, který rozděloval společnost. Dovnitř města směla vstoupit po padacím mostě pouze elita. Po ukončení návštěvy cesta na vesnický hotel Calakmul 3* a relax u bazénu. 

6.den: BECAN - BACALAR - TULUM - CANCÚN

Po snídani přesun k laguně 7-mi barev BACALAR a čas ke koupání. Po osvěžující koupeli přejezd do bývalého mayského přístavu TULUM a prohlídka památek, jako dům cenotu, chrám boha větru a hrad, který měl v minulosti sloužit jako maják. Jenom Mayové znali cestu, jak bezpečně dopravit zboží do města, aniž by ztroskotali. Místem se totiž táhne druhá nejdelší korálová bariéra na světě! Po ukončení prohlídky návrat do Cancúnu.  

Kolumbie a Mexiko, poznávací zájezdy, výlety

CENA: 750 USD (min. 8 osob)

Rezervace: gerencia@ranatours.co / WhatsApp: +34 658 679291

ZAHRNUJE:

Českého průvodce

Soukromou dopravu v klimatizovaném voze

5 x ubytování ve výše uvedených komfortních hotelích

5 x snídani

Všechny vstupy a čluny

NEZAHRNUJE:

Stravu

Zpropitné