top of page
6e41ee40856f6fd181a16ad9f4c63e71--latin-
Viajes a México
Fondox.net_hermoso-tucan_1920x1200.png
IMG_20180306_145418_276~2 2.png
Poznávací zájezdy Mexiko a Guatemala
3f2aa38efb36070d643321449ff1a794--aztec-
Poznávací zájezd Mexiko a Guatemala
Poznávací zájezd Mexiko a Guatemala
Kostarika Zájezdy
Poznávací zájezd Mexiko a Guatemala

Mayské Dědictví / 5 dní - 4 noci / každé pondělí

CANCÚN - TULUM - BACALAR - KOHUNLICH - XPUJIL - BECAN - CHICANNÁ - VODOPÁDY MISOL-HA - PALENQUE - CAMPECHE - UXMAL - MÉRIDA - CHICHÉN ITZÁ - CANCÚN

1.den: CANCÚN - TULUM - KOHUNLICH - XPUJIL

Ranní odjezd do TULUMU, starého mayského přístavu a jednoho z posledních mayských sídel. Tento přístav byl velice důležitý, Mayové odtud podnikali plavby v kánoích podél pobřeží za účelem obchodu. Toto sídlo z doby poklasické zaniklo až v XVI. století s příchodem Španělů. Po návštěvě Tulumu pokračování k laguně 7 barev Bacalar a zastávka na typický rybí oběd. Přesun do nedalekého archeologického naleziště KOHUNLICH, který se proslavil  svými největšími štukovými maskami Boha Slunce. Při troše štěstí zde natrefíme na vřešťany. Přesun do CHICANNA a nocleh. Ubytování v přírodním hotelu Eco Village Chicanna 3*.

Zájezdy do Mexika
Zájezdy do Mexika
Zájezdy do Mexika
Zájezdy do Mexika
Zájezdy do Mexika

2.den: BECAN - CHICANNÁ - VODOPÁDY  MISOL-HA - PALENQUE

Ráno návštěva dalšího mayského archeologického naleziště v BECANU ,,Hadí Stezka”, který je specifický tím, že byl v dávné minulosti obehnán dokola vodním příkopem, který měl město ochránit před vpádem nepřátel.  Výstup na pyramidu, poté přesun do elitního sídla CHICANNA, Domu Hadí Tlamy. Následuje cesta do státu Chiapas, který je charakteristický svou bujnou přírodou a zastávka u vodopádů MISOL-HA. Po svěží koupeli pokračování do nedalekého PALENQUE. Nocleh v přírodním hotelu Nututun 4*.

Zájezdy do Mexika
Zájezdy do Mexika
Zájezdy do Mexika
Zájezdy do Mexika
Zájezdy do Mexika

3.den: PALENQUE - CAMPECHE

Ranní návštěva bývalého mayského sídla PALENQUE, tajemné místo vsazené do chiapaských bujných tropických lesů. V době svého rozkvětu zde vládnul mocný král Pakal, který zde nechal vystavit svou vlastní hrobku. Ta zůstávala v utajení až do druhé poloviny 20. století, kdy byla objevena a artefakty převezeny do muzeí. Navštívíte královský palác a náměstí tří chrámů. Zachoval se zde také původní akvadukt. Po ukončení prohlídky cesta do pirátského města CAMPECHE. Ubytování v koloniálním hotelu Francis Drake 4*.

Mexiko zájezdy
Zájezdy do Mexika
Zájezdy do Mexika
Zájezdy do Mexika
Zájezdy do Mexika
Mexiko zájezdy

4.den: CAMPECHE - UXMAL - MÉRIDA

Odjezd z Campeche a cesta do bývalého mayského sídla v UXMALU, kde Mayové uctívali boha deště Chaaca, jehož podobiznu můžeme rozeznat snad na všech stavbách. Najdeme zde také spoustu ,,chultunů”, do kterých se shromažďovala dešťová voda. Uxmal je typický svým architektonickým stylem puuc, který je považován za tzv. ,,mayské baroko”. Pokračování do koloniální MÉRIDY, již vybudovali španělští konkvistadoři v XVI. století. Navštívíme zde Palác vlády s obrazy vyprávějící historii Mexika slavného malíře Fernando Pacheco Castro. Prohlídka zocala a zbytek večera osobní volno. Město má příjemnou večerní atmosféru. Nocleh v koloniálním hotelu Gran Real Yucatán 4*.

Mexiko zájezdy
Poznávací zájezd do Mexika UXMAL
Poznávací zájezd Mexiko Uxmal
Poznávací zájezd do Mexika UXMAL
Zájezdy do Mexika
Poznávací zájezd Mexiko Mérida

5.den: MÉRIDA - CENOTE - CHICHÉN  ITZÁ

Odjezd z Méridy a pokračování k jednomu ze sedmi divů světa, CHICHÉN ITZÁ, místo, kde nás Mayové nepřestávají udivovat svými vědomostmi. Každých 6 měsíců sem sestoupí Opeřený Had Kukulkán, vždy o rovnodennosti. Měli zde největší hřiště na pelotu v celé Mezoamerice, tzompantli a spoustu dalších pamětihodností. Po prohlídce osvěžující koupel v ,,CENOTE”, tzv. jeskynním bazénu a návrat do destinace.

Zájezdy do Mexika
Zájezdy do Mexika
Mexiko zájezdy - Chichén Itzá
Poznávací zájezd Mexiko CENOTE XKEKÉN

Kolumbie a Mexiko, poznávací zájezdy, výlety

CENA ZÁJEZDU: na vyžádání dle počtu osob

Rezervace: gerencia@ranatours.co / WhatsApp: +34 658 679291

ZAHRNUJE:

Českého průvodce

Soukromou dopravu v klimatizovaném voze

4 x ubytování ve výše uvedených komfortních hotelích

Všechny vstupy 

NEZAHRNUJE:

Stravu

Spropitné

Rana Tours
Rana Tours
bottom of page