IMG_4282.jpg
IMG_3723.png
IMG_4280.jpg
IMG_4067.png

Poznávací zájezd Nikaragua & Kostarika & Panama / 20 dní / 24.11. - 12.12.2021

Viajes a México

1. den: VÍTEJTE  V  NICARAGUI !

Příílet do MANAGUA, hlavního města Nikaraguy a přivítáníí českým průvodcem na letišti. Transfer do historického jádra GRANADY, malebného koloniálního města ze XVI. století ležícího na břehu největšího středoamerického jezera, ,,LAGO DE NICARAGUA”. Ubytování v koloniálním hotýlku Patio del Malinche 3* (2 noci, snídaně).

2. den: GRANADA - VULKÁN MASAYA -  ISLETAS  (OSTRŮVKY)

Po snídani se vypravíme do národního parku ,,VOLCÁN MASAYA”, kde budeme moci nahlédnout do sopečného kotle. Vulkán je většinou aktivní, proto bývá povolená pouze krátká návštěva a stezka ke kříži ,,De Bobadilla” uzavřena. Tento kříž zde postavili Španělé k vymítání ďábla z útrob sopky. Návrat do Granady a projížďka ve člunu po jezeře Lago de Nicaragua. Budeme projíždět mezi desítkami malých ostrůvků, nad kterými se majestátně tyčí  sopka MOMBACHO. Většina ostrůvků patří místní smetánce, která zde tráví svůj volný čas. Cestou budeme míjet spoustu ptáků, opic a dalších zvířat. Zbytek odpoledne osobní volno v GRANADĚ, klenotu Nikaraguy a jednoho z vůbec nejkrásnějších středoamerických koloniálních měst. Doporučujeme procházku ve starých uličkách, návštěvu muzea čokolády a pro ty, kteří by si ještě jednou chtěli užít soptění Masaye, zařídíme noční výlet na sopku s místní agenturou, kdy je rudá láva vidět nejjasněji! 

Masaya Ranatours.jpg
Granada Nicaragua
Granada Nikaragua
Poznávací zájezd Nikaragua a Kostarika
Poznávací zájezd Nikaragua a Kostarika
Poznávací zájezd Nikaragua a Kostarika
Poznávací zájezd Nikaragua a Kostarika
Poznávací zájezd Nikaragua a Kostarika

3. den: SOPEČNÝ  OSTROV  OMETEPE

Po snídani se přesuneme do malého přístavu v San Jorge, kde nastoupíme na ferry a poplujeme do přístaviště v Moyagalpa. V Nikaragujském jezeru, kterému pro svou rozlohu Španělé říkali ,,sladkovodní moře”, se tyčí ostrov OMETEPE, což v překladu z jazyka náhuatl znamená ,,dva kopce”, na jehož rozloze 276 km2 vystupují dva majestátní vulkány spojeny krátkou úzkou šíjí. Vyšší vulkán, dokonalý kužel Concepción (1.610m) se svou korunou z mraků, je stále aktivní. Budete se kochat malebnou krajinou, biodiverzitou a můžete se tu i vykoupat. Ostrov byl odpradávna rajským symbolem míru. Už v dobách předkolumbovských sem mířili indiáni ze severu hledajíc ostrov se dvěma kopci, jak jim nařídili jejich kasikové a usadili se tu. Z ostrova se tak stala svatyně obývaná různými kulturami, což dokázala spousta petroglyfických nálezů, keramika a různé sošky. Místní obyvatelé žijící především z rybolovu a zemědělství jsou milí a usměvaví. V poslední době se však zaměřují na cestovní ruch, proto zde najdete spostu barů, restaurací a hotýlků. Ubytování v rodinném hotýlku Villa Paraiso (2 noci, snídaně).

4. den: OMETEPE 

Ostrůvek Ometepe nabízí celou řadu aktivit a je jen na Vás, jak strávíte den. Můžete si zde zapůjčit kola či motorky a objet celý ostrůvek. Ti zdatnější se mohou vydat na trek po svazích sopky CONCEPCIÔN, po cestě sledovat pestrobarevnou floru a míjet spoustu zvířat a nakonec dosáhnout vrcholu, odkud je překrásný výhled do celého okolí. Můžete se vydat k přírodní rezervaci CHARCO VERDE,, ve které se nachází stejnojmenná laguna Charco Verde ,,Zelená louže” a kopec Chico Largo ,,Dlouhán”. Laguna je od břehu jezera oddělena úzkým pruhem a okolo ní naleznete bohatou rozmanitost zvířeny a květeny. Lesy v rezervaci Charco Verde jsou obývány třemi početnými rodinami opic vřešťanů, každá rodina má okolo 70-ti jedinců! Část laguny je ohraničena mangrovy a vyčnívající stromy jí dávají nádech mystéria. Není divu, místo je totiž opředeno různými legendami. Kdo by na ostrově neznal tu o ,,Chico Largo”, původním majiteli Charco Verde, který se upsal ďáblu a jehož zesnulá matka se tady zjevuje o každém svatém týdnu, odnese si dýně a vždy tu po sobě zanechá stopu kouře z doutníku! Můžete se také vydat do městečka Altagracia, ve kterém se nachází předkolumbovské muzeum s exponáty petroglyfů, sošek, keramiky a dalších. Na úpatí sopky MADERAS se nachází dvě malé vesničky, Mérida a San Ramón, v jehož blízkosti, na stezce k vulkánu, se nachází krásný vodopád. Dalšími atrakcemi jsou pak úžina Ježíš María ,,Punta Jesús María” a vodní oko ,,Ojo de Agua”.

Ometepe J.Cristo.jpg
Ometepe puesta del sol.jpg
Ometepe puerto.jpg
Ometepe_volcán.jpg
Ometepe ojo de agua.jpg

5. den: OMETEPE - RINCÓN DE LA VIEJA

Po snídani plavba ve ferry, návrat do San Jorge a kratší přesun ke kostarickému hraničnímu přechodu Peňas Blancas. Po vyřízení hraničních formalit pokračování do oblasti poblííž NP RINCÓN DE LA VIEJA a ubytování v přírodním resortu Hacienda Guachipelín (2 noci, snídaně).

6.den: LAS PAILAS & VODOPÁD OROPÉNDOLA

Po snídani se vydáme na půldenní trek ,,LAS PAILAS”, který nás zavede na místa, kde vyvěrá sopečné bahno a kde se vytvářejí kouřové laguny. Je to dechberoucí podívaná! V NP RINCÓN DE LA VIEJA budete svědky jedinečného pralesního ekosystému, okouzlí vás nádherná krajina a budete sledovat aktivní krátery. Pokračování k vodopádu Oropéndola. Na místě je spousta dalších stezek, ti aktivnější zde mohou zůstat déle a prozkoumat národní park na vlastní pěst. Pěší cesta zpět do hotelu trvá zhruba hodinu. 

IMG_2357.jpeg
IMG_2378.gif
IMG_2368.jpeg
IMG_2372.jpeg
IMG_2367.jpeg

7. den: RINCÓN DE LA VIEJA - ARENAL

Dopoledne panoramatická cesta k přehradě ARENAL. V 15:00 ubytování v přírodním resortu Los Lagos (2 noci, snídaně), odkud budeme mít vynikající výhled na sopku a kde budeme mít možnost se vykoupat v termálních bazénech. Resort nabízí celou škálu aktivit, od canopy, sledování lenochodů, či noční tour v džungli. Má také svůj malý přírodní koutek, kde jsou žáby, motýli, želvy, krokodýli a další tvorové.

8. den: TREK  PO  SVAZÍCH   ARENALU

Po snídani se vydáme na kratší trek po svazích sopky ARENAL, kónický stratovulkán, který se považuje za jeden z nejčinnějších v zemi. 29.07.1968 zde došlo k destruktivnímu výbuchu, při kterém zemřely desítky lidí a stovky kusů dobytka. Projdeme se po lávě a místní průvodce nás zasvětí do tajů místní medicíny. Za jasného počasí můžeme spatřit sopku v celé své kráse! Návrat do resortu a zbytek odpoledne osobn volno. Doporučujeme vyzkoušet canopy!

Poznávací zájezd na Kostariku Arenal
Poznávací zájezd na Kostariku Arenal
IMG_20180108_134534_008.jpg
IMG_20180108_135053_558.jpg
IMG-3429.JPG
IMG-3399.GIF
Poznávací zájezd na Kostariku Arenal

9. den: ARENAL - MANUEL ANTONIO

Po snídani cesta k Pacifiku a pokračování do malého přímořského městečka MANUEL ANTONIO. Odpolední příjezd do destinace, po cestě relax na pláži a večerní pozorování spektakulárního západu slunce. Ubytování v hotelu Bar Vela (1 noc, snídaně).

10. den: MANUEL ANTONIO - SIERPE - BAHÍA DRAKE

Dopolední přejezd do malého říčního přístavu SIERPE, kde nás bude čekat člun a po řece převeze do tichomořské zátoky BAHÍA DRAKE, která se nachází na pomezí NP CORCOVADO. Tento park, s nejvyšší biodiverzitou na světě, zůstával dlouhou dobu nepřístupný turistům, až v poslední době se začaly budovat stezky a organizovat říční doprava. Všude okolo na nás bude dýchat divočina, pokud budeme mít štěstí, spatříme vzácné ary aracangy, lenochody, opice, tapíry, želvy a spoustu dalších zvířátek. Ubytování v hotýlku Jacamar (2 noci, snídaně).

IMG_3941.JPG
IMG_3931.JPG
IMG_3848.JPG
IMG_3863.JPG
rio-sirena-corcovado-national-park-costa

11. den: PLAYA JOSECITO

Po snídani vyplujeme na jednu z nejoblíbenějších pláží, PLAYA JOSECITO. Za příznivého počasí koupání a procházka v lese. 

948970bc127056e521817541a0324855.jpg
costarica-corcovado-park618.jpg

12. den: SIERPE - DAVID

Ráno plavba zpět po řece Sierpe do přístavu, kde bude připraven autobus, který nás dopraví na hraniční přechod Paso Canoas mezi Kostarikou a Panamou. Po vyřízení hraničních formalit změna busu a pokračování do panamského městečka DAVID, kde přenocujeme, abychom na druhý den nasedli do letadla a přeletěli do Panama City. Ubytování v hotelu Ciudad de David 4* (1 noc, snídaně).

13. den: DAVID - CIUDAD DE PANAMA

Po snídani transfer na letiště a přelet do hlavního města Panamy, CIUDAD DE PANAMÁ. Město původně založili španělští konkvistadoři v roce 1519, ale kvůli častým ničivým pirátským vpádům, kdy při posledním útoku bylo město zcela vypáleno, museli město vybudovat znovu v roce 1673, to původní, dnes Panama la Vieja, se nachází zhruba 8 km od dnešní metropole. Dnešní město Panama se dělí na dvě části, na koloniální ze XVII. století Casco Viejo a na moderní, finanční centrum, ve kterém se nacházejí sídla bank, pojišťoven a velkých firem. Touto dobou je ve výstavbě další finanční centrum. Panama City zažívá největší ekonomický boom od 90. letech XX. století, kdy začíná mít panamský průplav ve své správě. Ubytování v historickém jádru v hotelu Casa Panamá 4* (3 noci, snídaně). Pozn: O víkendech je v celém historickém jádru velice rušno, na střechách budov se hraje a tancuje, přibalte si noční špunty do uší).

img_mbigas_20151209-130852_imagenes_lv_g
tour_img-2849086-146.jpg
Panama-City_Satellit_Responsive_1280x520
turismo-religioso.jpg
pamama_city-1140x500.jpg

14. den: CIUDAD DE PANAMÁ - PORTOBELO - COLÓN

Po snídani panoramatický přejezd od Pacifiku k Atlantiku skrz panamskou šíji k bývalé španělské pevnosti PORTOBELO, která v období kolonie sloužila zároveň jako úschovna zlata. Kdysi tudy vedla jen stezka a veškeré zlato a náklad se přenášel na zádech! V jistém bodě budeme přejíždět po mostě nad panamským průplavem a uvidíme stará i nová zdamadla Agua Clara, která byla dokončena teprve nedávno při rozšíření kanálu a skrz která už mohou proplouvat i ty největší lodě Panamax. Cesta do COLÓNU, kde nasedneme na původní interoceánský vlak a do Panama City se vrátíme podél průplavu, od Atlantiku k Pacifiku, po železnici! 

IMG_4043.jpg
IMG_4054.jpg
IMG_4067.jpg
IMG_4058.JPG
2d7b6d2a-9027-4cf9-9ba5-4facfdf1b0ef.JPG
pcrc-passenger.jpg

15. den: PANAMSKÝ PRŮPLAV A ZDYMADLA MIRAFLORES & PŘEHRADA GATÚN

Po snídani cesta do turistického centra MIRAFLORES, odkud můžeme sledovat, jak pracují zdymadla a lodě tak mohou vplout do průplavu a dostat se tak na stranu Atlantiku. Na místě se nacházejí 3 terasy, muzeum, restaurace a obchod se suvenýry. Po návštěvě turistického centra se přesuneme k přehradě GATÚN, která byla vybudována na řece Chagres za účelem výstavby panamského kanálu a kde podnikneme krátkou projížďku, budeme sledovat faunu a floru, opičí ostrůvek a pokud budeme mít štěstí, uvidíme proplout obrovský Panamax! Výlet zakončíme v přístavu AMADOR, kde Panamci běžně tráví svůj volný čas. 

IMG_4118.jpg
IMG_4117.jpg
IMG_4146.jpg
IMG_4132.jpg
IMG_4137.jpg
IMG_4148.jpg
IMG_4150.jpg
IMG_4158.jpg

16. den: PANAMA - CARTI - GUNA YALA - ISLA AROMA (SAN BLAS)

Brzy ráno budou k hotelu přistaveny jeepy, se kterými se vydáme na území indiánů GUNA YALA. Budeme projíždět skrz finanční centrum a z oken jeepů uvidíme mrakodrapy, záhy se nám změní krajina a do přístavu CARTI budeme projíždět hrbolatou cestou plnou zatáček. Před vjezdem na území indiánů se prokážeme cestovním pasem a zaplatíme poplatek ca 25 USD. V přístavu už budou připraveny 2 čluny, na kterých se vydáme na ostrůvek AROMA. Po čerstvém obědě rajský odpočinek v jednoduchých chatičkách pod palmami. Na ostrůvku nejsou komáři, ani pavouci či hadi, jediné nebezpečí, které nám zde hrozí, je pád kokosového ořechu na hlavu.

IMG_4287.jpg
IMG_4221.jpg
IMG_4232.jpg
IMG_4309.jpg
IMG_4174.jpg

17. den: ISLA AROMA - ISLA HUNDIDA - ISLA DEL PERRO

Souostroví San Blas tvoří součást území ,,Guna Yala” patřící indiánům Guna a se skládá ze 365 malých ostrůvků, z nich je obydleno zhruba 80. K typickým výrobkům patří tzv. molas, různě skládané a našívané pestrobarevné látky tvořící různé obrazce, zejména s přírodní tématikou. Dopolední výlet na ostrůvek ISLA PERRO, kde si zašnorchlujeme u potopené lodě. Pod průzračnou vodou uvidíme spoustu barevných rybiček. Po cestě zastávka ke koupání na potopeném ostrově ISLA HUNDIDA. Návrat na ostrůvek Isla Aroma a po obědě zasloužený odpočinek na pláži ve stínu kokosových palem.

IMG_4281.jpg
IMG_4184.jpg
IMG_4305.jpg

18. den: ISLA AROMA

Dopolední výlet některý z ostrůvků (dle nabídky Indiánů) a odpolední relax na ostrůvku Aroma.

19. den: ISLA AROMA - CARTI - CIUDAD DE PANAMÁ

Po snídani návrat do přístavu Carti, kde budou přistaveny jeepy a dopraví nás zpět do Panamy. Zbytek odpoledne osobní volno, které můžete využít návštěvou rybí tržnice, projít se po historickém jádru ,,Casco Viejo”, zajet si do duty free na Amadoru, anebo navštívit finanční centrum. Ubytování v hotelu Casa Panamá 4* (1 noc, snídaně).

20. den: LETIŠTĚ PANAMÁ

Transfer na letiště Tocumen v Panamě a ,,Hasta pronto en Panamá"!

CENA ZÁJEZDU: 3.050 USD / osoba / min. 16 lidí

Rezervace: gerencia@ranatours.co / WhatsApp: +34 658 679291

ZAHRNUJE:

19 x ubytování ve výše uvedených hotelích se snídaní 3 x plnou penzí na ostrově Aroma
Všechny transfery z/na letiště
Soukromou dopravu autobusem po celou dobu zájezdu

Soukromé čluny + soukromé jeepy
Výlety a vstupy (NP Masaya, aktivity v Buena Vista Lodge, trek v Arenalu, Sierpe - Terraba, San Josecito, Panamský průplav a Miraflores, 2 výlety na San Blas)
Jízdenka v turistickém vlaku Colón - Panama City
Českého průvodce + místní průvodce

Rana Tours
Rana Tours

NEZAHRNUJE:

Mezinárodní letenky
Mezinárodní zdravotní připojištění

Jinak neuvedenou stravu

Povinné vstupné Guna Yala ca 25 USD

Výjezdní poplatky ca 50 USD

Fakultativní aktivity

MANAGUA - GRANADA - VOLCÁN MASAYA - OSTRŮVKY NA JEZEŘE COCIBOLCA ,,ISLETAS" - SOPEČNÝ OSTROV  OMETEPE - RINCÓN DE LA VIEJA - ARENAL - MANUEL ANTONIO - SIERPE - BAHÍA DRAKE - NP CORCOVADO - DAVID - PANAMA CITY - PORTOBELO - COLÓN - PANAMSKÝ PRŮPLAV - CARTI - SOUOSTROVÍ SAN BLAS & GUNA YALA