top of page
315587417_808107413963869_18101087790631
69214897_510861109729401_401017334036168
images_edited_edited.png
259462059_1362753034187239_5342905843270
IMG-2030_edited.png

POPIS RANAYA

RANAYA

RANAYA je podstatou proměny, v nejhlubším smyslu slova, je to přirozené dávání a sdílení mezi námi a matkou přírodou. ,,Pachamama” je velká bytost, která je nejen hojným dárcem všech plodů přírody, ale i matkou nám všem. Žijeme v její obživě a ona velkoryse nabízí moudrost předků Ayahuascy a dalších rostlinných léků. Nabízí nám tuto moudrost v RANAYA a tímto aktem přispívá k expanzi lidstva, abychom se mohli znovu spojit s naší pravdou a žít s ní znovu v této povaze reciprocity. V RANAYA z celého srdce věříme, že když se s ní znovu spojíme, prostřednictvím moudrosti, kterou nám nabízí, všichni se probudíme – přesně tak, jak jsme sem přišli, abychom to udělali. Když sdílíme lék s těmi, kteří přicházejí na naše duchovní cvičení, děláme to ze srdce a v naprostém souladu s tímto posláním. RANAYA je víc než spojení dvou slov, Ayahuasca a Rana, je to spojení lidstva a našeho probuzení skrze akt RANAYA.

Medicína Ayahuasca, neboli Yagé, jak je známá v kolumbijském regionu Putumayo, je důležitou součástí reciprocity, o které v RANAYA mluvíme. Abychom si tedy mohli i nadále vážit výživy a léků, které nám matka příroda poskytuje, je nezbytné, abychom i nadále navštěvovali magické země Yagé. Putumayo má nepopsatelnou energii s hlubokými, temnými nocemi a neúprosným zvukem mnoha nočních hmyzů, žab a ptáků. Zde je živá podstata výměny mezi námi a matkou přírodou, vibruje z půdy a zve vás, abyste se stali součástí masivní expanze, která právě nyní probíhá na této planetě. Mocoa je naším cílem a toto městečko leží v departamentu Putumayo. Putumayo v kečuánštině doslova znamená tryskající řeka a jak její název napovídá, řeka Putumayo je jedním z hlavních přítoků Amazonky.

Yagé (ayahuaska) je hořkosladká tekutina, která vás po požití přenese do hlubokého vizuálního zážitku plného emocí. Tento proces vám umožňuje cítit vše, co se vynořuje, kousek po kousku vám umožňuje odevzdat se tomuto procesu s naprostou důvěrou. Během tohoto pobytu si vyrobíme vlastní medicínu, budeme bušit liánu, drtit list chacruny a nalévat naši společnou esenci do nálevu. Tento nápoj se bude vařit po celý den a noc a my ho budeme doprovázet svou energií a naším záměrem probudit lidstvo.

Kromě 5 nočních ceremonií s Ayahuaskou s různými šamany nebo Taitas, jak se jim zde říká, nabízíme tři ranní ceremonie Kambo během retreatu. Kambo je podáváno přes malé popáleniny na kůži, které okamžitě spouští různé chemické reakce v lidském těle. Kambo má schopnost, na rozdíl od jiných přírodních a farmaceutických látek, překonat mozkovou bariéru a vyvolat silné účinky v lidských buňkách. Je to fantastický lék na čištění jater a žaludku od toxinů a parazitů a také na posílení imunitního systému. V různou dobu během retreatu budeme nabízet také Rapé, které se obojí podává projekcí léku do nosních dírek, kde je absorbován sliznicí.

Během pobytu budeme mít také možnost navštívit původní rezervaci Yunguillo, kam nás zve Taita Gavino původu Inga, abychom se s ním a jeho ženou podělili o velmi speciální zážitek. Yunguillo je domovem komunity Inga, která po více než 20 let bojovala spolu s týmem Amazon Conservation Team za ochranu tohoto území před odlesňováním a těžbou. V roce 2015 byli za své úsilí odměněni a toto posvátné  území je nyní chráněno, také se výrazně zvětšilo. Poskytuje domov zvířatům, jako je medvěd brýlatý, ohrožený tapír horský, opice srstnaté, jaguár skvrnitý a mnoho druhů ptáků včetně papoušků, tukanů a datlů. Ingové se s touto zemí silně identifikují a věří, že za svou existenci i přežití vděčí této rezervaci. Komunita Inga se úspěšně postavila proti všem silničním projektům na jejich území, trvala na tradičních způsobech dopravy a obdělávání půdy původními metodami svých předků. Jsou v souladu s podstatou reciprocity se zemí, kterou jim matka příroda darovala, a my máme tu čest být pozváni do jejich domova.

ayahuasca-tea-998297276.webp
Layahuasca-una-visione-profonda-nella-medicina-tradizionale-amazzonica.png
droga-ayahuasca-el-alucinogeno-de-moda-2-1024x676.jpg
pasted image 0.png
file-20221116-24-li70qv.jpg.webp
AdobeStock_571640519.jpg.webp
Poznávací zájezd do Kolumbie Ztracené město
bottom of page