top of page
Sopka Masaya
Agencia de viajes en Colombia
Kostarika Zájezdy
Poznávací zájezd Mexiko a Guatemala
IMG-3589.JPG
Zájezdy do Kolumbie
Zájezdy do Kolumbie
Zájezdy do Kolumbie
Poznávací zájezd Mexiko a Guatemala

Poznávací zájezd Tropická Kostarika a Nikaragua / 14 dní 

maxresdefault.png

1. den: VÍTEJTE  V  NICARAGUI !

Přílet do MANAGUA   nočních hodinách a přivítání českým průvodcem na letišti. Transfer do historického jádra GRANADY  a koloniální hotel Patio del Malinche (snídaně), ubytování a nocleh.

2. den: GRANADA  ISLETAS  (OSTRŮVKY)

Po snídani příjemná procházka k největšímu jezeru v celé Střední Americe ,,Cocibolca” a projížďka ve člunu mezi malinkými ostrůvky, které jsou produktem laviny způsobené výbuchem nedaleké sopky ,,MOMBACHO”. Kromě ostrůvků zde budeme sledovat místní faunu a floru. Odpoledne prohlídka koloniální GRANADY, která je všeobecně známá jako Paříž střední Ameriky. Můžeme zde navštívit nejen kostely, ale také muzeum čokolády! Fakultativně noční tour na sopku Masaya. Ubytování v koloniálním hotelu Patio del Malinche.

Poznávací zájezd Nikaragua a Kostarika
IMG_20180215_154151_038~2.jpg
Poznávací zájezd Nikaragua a Kostarika
Poznávací zájezd Nikaragua a Kostarika
Poznávací zájezd Nikaragua a Kostarika
IMG_20180215_154528_850~2.jpg
IMG_20180216_084803_368.jpg
IMG_20180215_162208_404.jpg
IMG_20180215_151350_180.jpg

3. den: SOPEČNÝ  OSTROV  OMETEPE

Po snídani přejezd do přístavu v San Jorge, kde se nalodíme na katamarán a poplujeme do malého přístavu Moyogalpa na sopečném ostrově OMETEPE  opředeném legendami. V přístavu již bude přistaven vůz, který s námi objede ostrov s nádhernými výhledy na sopky ,,Concepción” a ,,Maderas”. Ubytování v hotelu Villa Paraíso (snídaně) a osobní volno určeno k relaxu.

Ometepe_volcán.jpg
Ometepe J.Cristo.jpg

4. den: OMETEPE - SAN  JORGE - GUANACASTE

Po snídani návrat do přístavu Moyogalpa a plavba zpět na pevninu do přístavu. Cesta ze SAN JORGE  e hranicím s Kostarikou a po vyřízení formalit cesta do oblasti GUANACASTE. Oblast Guanacaste leží v Nicoyském zálivu a vyznačuje se malebnou krajinou s dlouhými plážemi a poměrně stabilním slunečným a suchým podnebím po celý rok. Hojně se zde vyskytuje guanacaste, národní strom Kostariky. Ubytování v hotelu Manghaby (snídaně) poblíž pláže a v osobním volnu možnost koupání.

5. den: GUANACASTE

Dnešní den můžete strávit relaxací na pláži, anebo výběrem některé z fakultativních aktivit. Za dobrého počasí doporučujeme šnorchlování v oblasti pestrobarevných korálů s instruktorem. Pro milovníky přírody doporučujeme projížďku na koni po stezce lemující Pacifik mezi hustými porosty. Hotel nabízí i projížďku ve člunu do okolí za sledování delfínů anebo třeba vyjížďku na kole po okolí do nedaleké typické vesnice. Možnost canopy. Ubytování v hotelu Maghaby (snídaně).

Playa-Hermosa-Beach-in-Guanacaste-Costa-
Playa Hermosa - Papagayo gulf Costa Rica
p42000102003-04-20.jpg
full-playa-hermosa-guanacaste.jpg
Playa Hermosa Guanacaste.jpg

6. den: VISUTÉ  MOSTY  V  PARKU  SELVATURA  A  COFFEE  TOUR

Po snídani přejezd do chladnější horské oblasti Monteverde a procházka ,,mezi mraky”. Navštívíme zde park SELVATURA, kde bylo vybudováno 8 visutých mostů o různých výškách a délkách. Tímto způsobem můžeme nahlížet přímo do korun stromů a sledovat tak tváří v tvář opice a lenochody. Po procházce kratší přesun do oblasti kávovníkových plantáží, kde navštívíme haciendu a dozvíme se více k pěstění kávy, kakaa a cukrové třtiny. Ubytování v hotelu Monteverde Country Lodge (snídaně).

IMG_3598.jpeg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_a06.jpg

7. den: TERMÁLY  V  ARENALU

Po snídani panoramatická cesta podél jezera ARENAL do oblasti sopky Arenal. Projedeme větrnou oblastí, ve které se získává hydroelektrická energie. Za jasného počasí můžeme tento konický stratovulkán tyčící se do výšky 1670 metrů vidět. Po velkém výbuchu v roce 1968 je sopka neustále aktivní, můžeme vidět jak vylučuje plyny a páru. Jedná se o nejaktivnější sopku na Kostarice. Odpolední příjezd na hotel a relax v termálních vodách. Ubytování v hotelu Los Lagos & Spa 4*   (snídaně).

IMG_3340.JPG
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_9d2.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_9a6.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_9a4.jpg
xNEQi%%WRLGT9O8c09kNug_thumb_99a.jpg

8. den: TREK  PO  SVAZÍCH   ARENALU

Po snídani se vydáme s místním průvodcem po svazích ARENALU. Nejoblíbenější je stezka 1968, která získala tento název po náhlém zničujícím výbuchu, kdy přišlo o život 87 lidí a byly zcela zničeny vesnice Tabacón a Pueblo Nuevo. Do té doby se mluvilo o vyhaslé sopce. Za nepříznivého počasí alternativní program zahrnující plavbu po řece Caňo Negro a sledování tamní fauny a flory. Ubytování v hotelu Arenal Paraíso (snídaně).

IMG_3711.JPG
IMG_20180108_134534_008.jpg
Poznávací zájezd na Kostariku Arenal
Poznávací zájezd na Kostariku Arenal
IMG_3696.JPG
IMG-3429.JPG
IMG-3399.GIF
IMG_3686.JPG

9. den: PAVONA  A  TORTUGUERO

Po snídani cesta do říčního přístavu PAVONA a plavba po řece Río Suerte do Národního parku TORTUGUERO. Po cestě zastávka ve vesnici Tortuguero a seznámení se s místní kulturou. Pokračování ve člunu mezi říčními kanály a příjezd na přírodní hotel Turtle Beach Lodge. Odpolední relax v hamakách anebo procházka po pláži. Za příznivého počasí možnost koupání v bazénu, moře je zde divoké. Ubytování v přírodním resortu TURTLE BEACH LODGE  (2 noci, plná penze).

IMG_3015.jpeg
IMG_2860.jpeg
IMG_2986.jpeg
IMG_2879.jpeg
O%C2CzdcSqCK+UoDH9teuA_thumb_87e.jpg
IMG_3052.jpeg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_860.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_850.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_84b.jpg

10. den: AKTIVITY  V  TORTUGUERU

Těsně před svítáním vyrazíme na plavbu mezi kanály NP TORTUGUERO   za křiku vřešťanů budeme sledovat probouzející se přírodu. Po zhruba dvouhodinové plavbě se vrátíme na hotel, kde bude připravena bufetová snídaně. Po snídani krátký odpočinek a příprava na kratší trek v džungli. Místní průvodce nás povede vyšlapanou stezkou a blíže nás seznámí s místní typickou faunou a flórou. Návrat na hotel a zbytek odpoledne relax. Ubytování v přírodním resortu Turtle Beach Lodge 4*  (plná penze).

Rana roja hinchada.jpg
Tortuguero Jana..jpg
Iguana-agua.jpg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_8ac.jpg
IMG_3865.JPG
IMG_2932.jpeg

11. den: TORTUGUERO  -  PAVONA  -  SAN  JOSÉ

Po snídani plavba do říčního přístavu Pavona a cesta do hlavního města Kostariky, San José. Po cestě budeme míjet banánové plantáže. Odpolední příjezd do města, prohlídka centra a osobní volno. Fakultativní návštěva muzea zlata. Ubytování v hotelu Villa Tournon  (snídaně).

12. den: NP  POÁS

Po snídani cesta do NP POÁS a za příznivého počasí trek po stezce, která vede na vyhlídku, ze které je možno sledovat kráter aktivního stratovulkánu Poás tyčícího se do výšky 2708 metrů. Hlavní kráter zalitý kyselinovou lagunou dosahuje hloubky 300 metrů a jeho obvod má 1,32 km. Jedná se o jeden z největších aktivních kráterů na světě a vůbec nejnavštěvovanější park v zemi. V parku vede stezka ke kráteru Botos zalitým lagunou obsahující vysoké procento kyseliny sírové, důvod, proč má takto zelené zbarvení. Po ukončení návštěvy cesta k Pacifiku do Manuel Antonio. Ubytování v plážovém hotelu Verde Mar (snídaně).

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_1fcc.jpg
IMG_1610.JPG
IMG_5928.jpeg

13. den: NP  MANUEL  ANTONIO

Po snídani kratší procházka do Národního parku MANUEL ANTONIO. Tento park leží přímo na pobřeží Pacifiku a vyznačuje se pestrou faunou a flórou. Půjdeme po stezce, odkud budeme moci sledovat lenochody, různé druhy opic, motýly, spoustu druhů ptáků a dalších zvířat. Po zbytek dne osobní volno v parku, které se dá strávit buď koupáním v moři, anebo využít ke kratším trekům po vyznačených stezkách. Upozorňujeme, abyste si dávali velký pozor na opice a mývaly, kteří v nestřeženém okamžiku vyloupí tašky a batohy s jídlem! Ubytování v plážovém hotelu Verde Mar (snídaně).

IMG_9390.jpeg
IMG_9375.jpeg
IMG_6454.jpeg
IMG_6502.jpeg
Manuel-Antonio-Costa-Rica
Mono cara blanca Costa Rica
Monas.jpg
perezoso
IMG_9317.jpeg
IMG_6453.jpeg
IMG_6517.jpeg
IMG_6469.jpeg
IMG_6461.jpeg
IMG_6460.jpeg
UNADJUSTEDNONRAW_thumb_2030.jpg

14. den: MANUEL  ANTONIO RELAX

Den určený k relaxu u moře. Ubytování v plážovém hotelu Verde Mar (snídaně).

15. den: MANUEL  ANTONIO - SAN  JOSÉ  LETIŠTĚ

Transfer na letiště a ,,Hasta pronto en Costa Rica"!

Cena zájezdu: na vyžádání dle počtu osob

ZAHRNUJE:

Soukromou dopravu

14 x ubytování v komfortních hotelích

14 x snídani, 2 x oběd, 2 x večeři

Všechny vstupy a čluny

Česky mluvícího průvodce

NEZAHRNUJE:

Mezinárodní letenku

Jinak neuvedenou stravu

Výjezdní taxu z Kostariky 29 $

Spropitné

Rana Tours
Rana Tours

Managua - Granada - ostrůvky na jezeře Cocibolca ,,Isletas" - sopečný ostrov Ometepe - Guanacaste - Playa Hermosa - Monteverde a káva - visuté mosty v parku Selvatura - sopka Arenal - NP Tortuguero - San José - sopka Poás - NP Manuel Antonio

bottom of page