top of page
Kostarika zájezdy, zájezdy na Kostariku

Procházka v oblacích. Stezka nás zavede hlouběji do tohoto tropického mlžného lesa. K udržení stejné výšky nám pomohou visuté mosty. Je jich tady dohromady osm o různých délkách 50 - 170 metrů) a výškách (12 - 60 metrů), které jsou nejširší a nejodolnější v celé oblasti Monteverde. Každý z nich udrží až 80 lidí.

Pohybovat se po těchto mostech patří k nezapomenutelným zážitkům. V některých případech jsme vzdáleni pouze pár centimetrů od nejvyšších větví vrcholků stromů. Můžeme se dotknout panenské  přírody a vše sledovat z perspektivy, která za běžných podmínek není v lidských možnostech. Pohybujeme se ve výškách, kam se dostanou jen opice anebo ptáci. Jindy zase most vede mezi bujnými porosty a najednou se před námi otevře nekonečná krajina. Jen takto můžeme pocítit majestátnost mlžného lesa.

Procházka trvá zhruba hodinu a půl až dvě hodiny, záleží na tom, jak dlouho člověk jde a tráví čas fotografováním. Stezka je pohodlná, poněvadž je velice dobře přizpůsobená, což je zase na druhé strane na škodu, protože tak nepocítíme intriky mlžného lesa. Na zemi budeme spatřovat různé kapradí či mohutné kmeny stromů mnohdy až desítky metrů vysoké a obtočené různými dalšími parazitujícími rostlinami.

Oblast Selvatura, do které mosty spadají, je zapsána do Biologické Rezervace Mlžné Lesy Monteverde, plocha o 5.000 hektarech představující enormní biodiverzitu. Žijí tady stovky druhů savců, plazů, ptáků a motýlů. V našem okolí žijí opice vřešťani, lenochodi, veverky, nosálové, posvátní ptáci kvesalové (je velice vzácné nějakého spatřit) a spoustu dalších.

Kostarika zájezdy, zájezdy na Kostariku

Monteverde

bottom of page