top of page
Rana Tours

Naše TOP zájezdy

Rana Tours

Rana Tours je malá cestovní kancelář specializující se na poznávací zájezdy v Kolumbii, Ekvádoru, Mexiku, Guatemale, Kostarice a v Panamě. Naším cílem je nadchnout zákazníka, naplnit jej zážitky tak, aby se znovu vrátil a chtěl dále objevovat krásy těchto zemí magického realismu. Z každé země se snažíme vyzískat esenci a namíchat koktejl nezapomenutelných zážitků, jehož chuť vydrží ještě dlouho poté ... pojeďte s námi objevovat a kochat se nespoutanou přírodou divočiny, či krásou kolonálních měst z doby španělské konkvisty. Doprovázet Vás budou ti nejlepší průvodci žijící na místě.

Ekvádor, druhá nejmenší země Latinské Ameriky ležící na rovníku s nejrozmanitější biodiverzitou vzhledem k rozloze území. Během jednoho dne jízdy sjedete z andských vrchů do nížin v oblasti Amazonie anebo k pacifickému pobřeží. Indiánská kultura zde zanechala bohaté dědictví a španělská architektura se zapsala na seznam kulturního dědictví UNESCO. Perlou Ekvádoru je panenské souostroví  Galapágy s neuvěřitelnou faunou a florou. Navštívíte nejvýše položené hlavní město na světě, proniknete do tajemství amazonského pralesa, setkáte se s indiánskou kulturou a ochutnáte to nejlepší kakao na světě! Unese Vás dechberoucí krása andské krajiny, nahlédnete do hloubi kráterů a na závěr si vychutnáte panenskou přírodu galapážského souostroví za křiku lachtanů a exotických ptáků. Budete  mít jedinečnou možnost si zašnorchlovat se žraloky kladivouny, rejnoky, vodními želvami a spoustou pestrobarevných korálových rybiček. Lunární krajina Galapágů Vám navždy zůstane vryta do paměti!
Nikaragua, nádherná středoamerická země překoná Vaše očekávání. Nechejte se okouzlit půvabem koloniální Granady ležící na úpatí vulkánu Mombacho a na břehu největšího jezera ve Střední Americe. Tropické podnebí Vás vyzve k nočním toulkám po tomto romantickém městě. Pozornost přiláká sopka Masaya se svým ďábelským kotlem, který stráží křesťanský kříž. Navštívíte místa, kam se jinak než ve člunu nedostanete. Budete proplouvat bujnou přírodou za křiku papoušků a opic, okouzlí vás rozmanitost tropické přírody, která tady doslova bují. Vystoupáte do hor a budete mít tu čest se podívat sopce rovnou do kouřícího kráteru, projdete se po visutých mostech a uvidíte opicím a lenochodům přímo do očí. Největší inženýrské dílo na světě se nachází právě v Panamě, budete svědky jak i ty největší lodě Panamax dokážou proplout nedávno rozšířeným kanálem a budete svědky, jak se středověk snoubí s moderní dobou. To vše je Panama City. Na závěr si odpočinete na souostroví San Blas, které je obklopeno blankytným Karibikem. Všech 365 ostrůvků spravují indiáni kmene Guna.
Mexiko je země s velkou směsicí kultur, barev a velkých kontrastů. Svým návštěvníkům nabízí nejen celou škálu kulturního vyžití, ale také dobrodružství a adrenalinu. My jsme se snažili sestavit takový zájezd, aby ve Vás vyvolal ty nejsilnější emoce, ovšem v rámci co největšího komfortu. Navštívíte jedno z největších měst na světě s více než 20-ti milióny obyvatel, proniknete do tajů indiánské kultury, dovíte se o pádu Mayské civilizace a budou Vám odhalena tajemství pyramid. Za křiku opic se vykoupete v tyrkyzové řece, ochutnáte tequilu a mezcal, ve starých uličkách koloniálních měst posedíte u šálku kávy a  vdechnete tu pravou mexickou atmosféru. Nebude chybět ani plavba po krokodýlí řece k pyramidám pohlcených džunglí a na závěr relax na bělostných plážích prohřátého Karibiku.
Guatemala, země banánů a kávy provoněná kopálem, ale především kolébka mayské civilizace. Země zmítaná občanskou válkou v letech 1960-1996 a donedávna jednou z nejchudších zemí Latinské Ameriky se v posledních letech těší z přílivu turistů z celého světa. Hlavními lákadly jsou staré mayské ruiny a v neposlední řadě tajemno okolo nových objevů. Guatemala nabízí cesty skrz neporušenou panenskou přírodu, koupání v řekách a jezerech a dobrodružství v džungli. Navštívíte největší mayskou metropoli, která zanikla za neobjasněných okolností. Věděli jste, že i Mayové měli svou Atlantidu? Tato expedice Vás zavede do míst, odkud vyplujete a budete ji mít přímo pod sebou! Zavedeme Vás do míst, kde jen tukani a opice jsou svědky šamanských rituálů, budete se kochat krásami kolonálního dědictví obklopeného sopkami a nasávat plnými doušky tuto magickou atmosféru. Na jeden den vkročíme i do sousedního Hondurasu a v Belize si zašnorchlujeme v křišťálových teplých vodách Karibiku za tance rejnoků a žraloků. Nemine nás ani dobrodružství v džungli a relaxování v hamakách. 
Kostarika, země s vůní banánů, kávy a tabáku. V deštných a mlžných tropických lesích naleznete největší biodiverzitu na světě. Historických památek tady moc nenajdete, zato spoustu exotických zvířat, činných sopek a národních parků ano. Milovníci přírody si zde přijdou na své, fauna a flora zde ročně přiláká statisíce turistů. Na své si zde přicházejí také milovníci adrenalinu! Navštívíte místa, kam se jinak než ve člunu nedostanete. Budete proplouvat bujnou přírodou za křiku papoušků a opic, okouzlí vás rozmanitost tropické přírody, která tady doslova bují. Vystoupáte do hor a budete mít tu čest se podívat sopce rovnou do kouřícího kráteru, projdete se po visutých mostech a uvidíte opicím a lenochodům přímo do očí. Věděli jste, že káva není hořká, ale je sladká? Zavedeme Vás k pěstitelům té nejlepší kávy, kde se dovíte to, co Vám jinde neřeknou. Nebude chybět ani koupání v křišťálových vodách Karibiku, šnorchlování a slunění. A aby toho nebylo málo, můžete si zasvištět mezi stromy na nejdelším zip line ve střední Americe. Na závěr neuškodí trochu zábavy s opicemi a mývaly, kteří jsou vždy ve střehu, aby Vám mohli vybrat batoh!
Kolumbie, utajená země, která každého překvapí svou nezkrotnou krásou, není to tak dávno, co se otevřela cestovnímu ruchu. Ještě v 90. letech tu řádil kartel Pabla Escobara, donedávna zde bojovaly paramilitární jednotky s guerilou FARC a do toho ještě složky domobrany AUC. Nebylo jasné, kdo tu s kým bojuje. Pokud jste navštívili Kostariku a Panamu, tady Vám řeknou, že tyto země jsou pouze ,,ocásek" Kolumbie. Kolumbie je toto všechno a víc! Na hřebenech And  se nacházejí sopky, indiánské vesnice a v pohoří Sierra Nevada bylo nedávno objeveno Ztracené Město. Nejvyšší hora tu dosahuje téměř 6.000 m n.m.. Najdete tu rozsáhlé pouště, amazonské pralesy a mnohem víc. Kolumbie čeká, až ji objevíte! Navštívíte jedno z nejvýše položených hlavních měst na světě, budete procházet čtvrtěmi, kde to donedávna bylo nemyslitelné! Zavítáte na místo, kde se nachází největší sbírka indiánského zlata na světě! Budete se kochat malebnými vesničkami, v oblasti, kde se pěstuje káva Vás unese krajina lemovaná voskovými palmami. Chaldnými Vás nenechají ani koloniální městečka a aby nechybělo dobrodružství, strávíte jednu noc na ostrově indiánů Kuna.
bottom of page